Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شاهزاده لیختن‌اشتاین متهم به شکار «سلطان» خرس‌های رومانی شد

خرس قهوه‌ای (عکس تزئینی است)
خرس قهوه‌ای (عکس تزئینی است) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئول یکی از انجمن‌های مدافع حقوق حیوانات در رومانی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «آرتور [خرس قهوه ای] ۱۷ سال داشت و بزرگترین خرسی بود که در رومانی و بدون شک در اتحادیه اروپا مشاهده شده بود.»

آگهی

دو سازمان غیردولتی مدافع حقوق حیوانات در رومانی روز چهارشنبه امانوئل، شاهزاده لیختن اشتاین را متهم کردند که در جریان شکار در رشته کوه کارپات «بزرگترین» خرس قهوه ای رومانی را کشته است. 

بخش حفاظت از محیط زیست در پلیس رومانی تحقیق درباره این حادثه را آغاز کرده است. گابریل پون، از مسئولان انجمن غیردولتی «مامور سبز» در رومانی با انتشار بیانیه ای در این باره نوشت: «آرتور [خرس قهوه ای] ۱۷ سال داشت و بزرگترین خرسی بود که در رومانی و بدون شک در اتحادیه اروپا مشاهده شده بود.»

وی در این بیانیه به مشاهدات یک جنگلبان در منطقه کووزه استناد کرده است. شکار خرس در رومانی ممنوع است اما امانوئل، شاهزاده لیختن اشتاین برای شکار یک خرس قهوه ای ماده از مقامات رومانی مجوز دریافت کرده بود. بنا به اعلام انجمن های غیردولتی «مامور سبز» و «وی جی تی» شاهزاده امانوئل برای شکار خرس ماده ای که مظنون به حمله به چند کشتزار طی سال گذشته بود مجوز داشت. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که خرس کشته شده یک خرس نر است که به گفته مدافعان حقوق حیوانات «هرگز» به مناطق مسکونی نزدیک نشده بود. 

تانسوش بارنا، وزیر محیط زیست رومانی در گفتگو با رسانه های محلی اعطای مجوزی برای شکار یک خرس قهوه ای را تائيد کرد. وی با این حال اشاره ای به نام فردی که این مجوز به او اعطاء شده بود نکرد. 

شاهزاده امانوئل که در اتریش زندگی می کند شخصا تاکنون به گزارش های منتشرشده مبنی بر شکار یک خرس قهوه ای نر به دست او واکنشی نشان نداده است. با این حال دربار لیختن اشتاین ضمن تاکید بر اصل «احترام به طبیعت» اعلام کرد که از اظهارنظر در موضوعی «خصوصی و شخصی که از پیش زمینه آن اطلاع ندارد» معذور است. 

تخمین زده می شود که حدود شش هزار خرس در رومانی زندگی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتیجه یک تحقیق: شاهزاده الهام‌بخش شخصیت دراکولا «خون گریه می‌کرده است»

مشاهده یک خرس قهوه‌ای در نیوجرسی در نزدیکی یک سینما

خرس قهوه‌ای ماهی «پرنده» را در هوا شکار می‌کند