Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اولین خرس قهوه‌ای در پارک ملی شمال اسپانیا پس از ۱۵۰ سال مشاهده شد

اولین خرس قهوه‌ای در پارک ملی شمال اسپانیا پس از ۱۵۰ سال مشاهده شد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسپانیا از سال ۱۹۷۳ میلادی خرس قهوه‌ای را در فهرست گونه جانواران در معرض خطر انقراض قرار داده است.

آگهی

یک خرس قهوه ای برای اولین بار طی ۱۵۰ سال گذشته در پارک ملی اینورنادرو در شمال غربی اسپانیا رویت شد.

گروه تصویربرداری یک فیلم سینمایی موفق به ثبت تصاویر این خرس قهوه ای شده اند. پارک ملی اینورنادرو در منطقه ای ناهموار و کم جمعیت از استان اورنسه در بخش خودمختار گالیسیا واقع شده است.

هرچند حضور گرگ، گوزن و گراز وحشی در این منطقه مسبوق به سابقه است اما تخمین زده می شود که مشاهده خرس قهوه ای از ۱۵۰ سال پیش تاکنون سابقه نداشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جنگلبانان پارک ملی اینورنادرو بر این باور هستند که این خرس قهوه ای از کوهستان شمال استان اورنسه وارد این پارک ملی شده است. آنها گمان می کنند که این خرس زمستان گذشته را در پارک ملی اینورنادرو سپری کرده است.

شرکت تهیه کننده فیلم «کوه یا مرگ» (Montaña ou Morte) اعلام کرده که گروه تصویربرداری این فیلم تصاویر یک خرس قهوه ای مذکر را که بین سه تا پنج ساله داشته ثبت کرده است.

اسپانیا از سال ۱۹۷۳ میلادی خرس قهوه ای را در فهرست گونه جانواران در معرض خطر انقراض قرار داده است. مقامات اسپانیا طی دو دهه گذشته برای افزایش جمعیت خرس های قهوه ای در کوهستان پیرنه در مرز با فرانسه، شماری از خرس های قهوه ای را از اسلوونی به این منطقه انتقال دادند.

خرس های قهوه ای که بین ۹۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم وزن دارند اغلب زمستان ها را در لانه یا غار سپری می کنند. این حیوان گوشه گیر در تابستان تا ۱۸۰ کیلوگرم چربی ذخیره می کند تا بتواند زمستان را در لانه یا غار بدون غذا و در حالت سستی دوام بیاورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استفاده از فناوری «تشخیص چهره» برای ردیابی خرس‌های گریزلی آمریکا و کانادا

مشاهده یک خرس قهوه‌ای در نیوجرسی در نزدیکی یک سینما

گرفتار شدن خرس کنجکاو در سطل زباله در کالیفرنیای آمریکا