Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کپسول «اسپیس‌ایکس» ۴ فضانورد را از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگرداند

بازگشت چهارفضانورد از ایستگاه فضایی بین‌المللی با کپسول «اسپیس‌ایکس»
بازگشت چهارفضانورد از ایستگاه فضایی بین‌المللی با کپسول «اسپیس‌ایکس» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با بازگشت این چهار فضانورد تعداد فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی به هفت نفر کاهش یافت. چهار تن از آنها هفته پیش با کپسول «اسپیس ایکس» ماموریت خود را آغاز کردند.

آگهی

چهار فضانوردی که ماههای گذشته را در ایستگاه فضایی بین المللی سپری کرده بودند در ساعات اولیه بامداد یکشنبه به وقت شرق آمریکا با کپسول «اسپیس ایکس» به کره زمین بازگشتند.

این چهار فضانورد دقایقی پیش از ساعت سه بامداد با کپسول دراگون متعلق به «اسپیس ایکس» در آبهای خلیج مکزیک در نزدیکی ساحل پاناماسیتی در ایالت فلوریدای آمریکا فرود آمدند. فرود کپسول دراگون با چتر نجات در خلیج مکزیک اولین عملیات شبانه فرود فضانوردان در دریا از زمان ماموریت «آپولو ۸» محسوب می شود.

بازگشت سه فضانورد آمریکایی و یک فضانورد ژاپنی از ایستگاه فضایی بین المللی به کره زمین شش ساعت و نیم طول کشید. آنها با همان کپسولی که ماه نوامبر (آبان/آذر) گذشته با آن از مرکز فضایی کندی در ایالت فلوریدا به فضا رفته بودند به زمین بازگشتند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به این ترتیب هم اکنون هفت فضانورد در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می برند که چهار تن از آنها هفته پیش با کپسول «اسپیس ایکس» ماموریت خود را آغاز کردند.

حال چهار فضانوردی که با کپسول دراگون به زمین بازگشتند «خوب» گزارش شده است. آنها قرار است پس از معاینات پزشکی با بالگرد به شهر پنساکولا در ایالت فلوریدا منتقل شوند. این فضانوردان سپس برای دیدار با خانواده و دوستان خود با هواپیما به سوی شهر هیوستون در ایالت تگزاس پرواز خواهند کرد.

پیش از این آخرین بازگشت شبانه فضانوردان به کره زمین به روز ۲۷ دسامبر سال ۱۹۶۸ میلادی بر می گشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جف بزوس سفینه فضایی خود را از غرب تگزاس پرتاب کرد

ناسا استخدام می‌کند؛ چگونه می‌توان فضانورد شد؟

اتمام سوخت وویجرها؛ فضاپیماهایی که تا ۱ میلیارد سال دیگر در پهنه کیهان به مسیر ادامه خواهند داد