Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

دادگاه قانون اساسی آلمان: دولت قانون اقلیمی را برای حمایت از نسل جوان تغییر دهد

آب و هوای آلمان
آب و هوای آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه قانون اساسی آلمان با ناکافی دانستن قوانین این کشور برای مهار تغییر اقلیم، اعلام کرد که این قوانین با فشار بیش از حد بر جوانان برای کاهش تصاعدی دی اکسید کربن، آزادی های بنیادی آن‌ها را نقض می‌کند.

آگهی

دادگاه قانون اساسی آلمان با ناکافی دانستن قوانین این کشور برای مهار تغییر اقلیم، اعلام کرد که این قوانین با فشار بیش از حد بر جوانان برای کاهش تصاعدی دی اکسید کربن، آزادی های بنیادی آن‌ها را نقض می‌کند.

بر اساس رأی دادگاه، دولت آلمان باید قانون اقلیم خود را تا پایان سال آینده به روز کند، زیرا به گفته دادگاه قانون اساسی آلمان، این قوانین به جزئیات کافی در مورد نحوه کاهش دی اکسید کربن بعد از اهداف جاری برای سال ۲۰۳۰ اشاره نکرده است.

دادگاه همچنین دولت آلمان را موظف می‌کند تا چگونگی به صفر رساندن انتشار کربن تا سال ۲۰۵۰ را مشخص کند.

دادگاه عالی آلمان در رأی خود اعلام کرده است که قوانین مورد اعتراض، آزادی شاكیانی را که برخی از آن‌ها هنوز جوان هستند، نقض می‌کند.

رأی دادگاه قانون اساسی آلمان یک هفته پس از اعلام اهداف اتحادیه اروپا برای مقابله با تغییر اقلیم صادر شده است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا مصوب کردند که این اتحادیه، تصاعد کربن را تا سال ۲۰۳۰ نسبت به سال ۱۹۹۰ حداقل به اندازه ۵۵ درصد کاهش دهند.

اینک دادگاه با این استدلال که قوانین آلمان برای مهار تغییر اقلیم در واکنش به توافق اقلیمی ۲۰۱۶ پاریس بوده است، اعلام کرد که بخش مهمی از اقدامات برای تحقق اهداف این توافق به بعد از سال ۲۰۳۰ موکول شده است.

به اعتقاد دادگاه، تعهدات واگذار شده به آینده برای کاهش تصاعد کربن که احتمال تشدید محدودیت‌ها از سال ۲۰۳۰ را نیز به همراه دارد، می‌تواند بر همه آزادی‌ها اثر بگذارد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

برخی تحلیلگران سیاسی بر این نظر هستند که رأی روز پنج‌شنبه دادگاه که بر شکایت جوانان در خصوص تغییر اقلیم صحه گذاشته است می‌تواند بر موفقیت‌های آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان سایه بیاندازد. بنابراین این رأی می‌تواند با تأثیر بر انتخابات ماه سپتامبر آلمان، به سبزها برای مشارکت در دولت کمک کند.

با این حال دولت آلمان اعلام کرده است که به زودی قانون لازم را تهیه می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری نشست اقلیمی به میزبانی بایدن؛ گوترش: این اجلاس یک نقطه عطف است

اولین دادگاه کودتاچیان آلمانی؛ شهروندان رایش فکر «سرکوب مخالفان» پس از کودتا را هم کرده بودند

خودداری از کمک به برده ایزدی ۵ ساله در عراق؛ محکومیت عضو سابق داعش در آلمان تائید شد