Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سوسیالیست‌ها برای سومین دوره پیاپی زمام امور را در آلبانی در دست خواهند داشت

سخنرانی نخست‌وزیر آلبانی در جمع هوادارانش
سخنرانی نخست‌وزیر آلبانی در جمع هوادارانش Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلبانی که از سال ۲۰۰۹ میلادی به عضویت ناتو در آمده امیدوار است که تا پایان سال جاری بتواند مذاکره با اتحادیه اروپا برای عضویت در این اتحادیه را آغاز کند.

آگهی

مسئولان برگزاری انتخابات پارلمانی در آلبانی روز سه شنبه اعلام کردند که حزب سوسیالیست این کشور آرای لازم برای تشکیل دولت آینده بدون نیاز به ائتلاف با دیگر احزاب را به دست آورده است.

نتایج منتشرشده از سوی کمیسیون مرکز انتخابات آلبانی نشان می دهد که سوسیالیست ها به رهبری ادی راما، نخست وزیر کنونی این کشور ۴۹ درصد آراء را به دست آورده اند. این نتیجه براساس شمارش ۹۸ درصد آرای اخذ شده به دست آمده است. به این ترتیب ۷۴ نماینده پارلمان آینده که ۱۴۰ کرسی دارد از حزب سوسیالیست خواهند بود.

حزب دموکرات با گرایش راست میانه در انتخابات روز یکشنبه ۳۹ درصد آراء را به دست آورد. به این ترتیب این حزب با ۵۹ کرسی در پارلمان آینده حزب اصلی مخالف دولت خواهد بود.

هزاران نفر از هواداران حزب سوسیالیست آلبانی به دنبال اعلام نتایج انتخابات پارلمانی با نقض محدودیت های وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در خیابان های تیرانا، پایتخت این کشور به شادی و پایکوبی پرداختند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیروزی سوسیالیست ها در انتخابات پارلمانی به این معنا است که این حزب برای سومین دوره پیاپی زمام امور را در این کشور منطقه بالکان در دست خواهد داشت.

آلبانی که از سال ۲۰۰۹ میلادی به عضویت ناتو در آمده امیدوار است که تا پایان سال جاری بتواند مذاکره با اتحادیه اروپا برای عضویت در این اتحادیه را آغاز کند. ادی راما، ۵۶ ساله وعده داده است که در دوره پیش رو نخست وزیر همه شهروندان آلبانی خواهد بود و با مخالفان دولت همکاری خواهد کرد.

اتحادیه اروپا ضمن استقبال از «برگزاری خوب» انتخابات پارلمانی در آلبانی از احزاب این کشور دعوت کرد تا «با پیروی از ارزش دموکراتیک به نتیجه انتخابات احترام بگذارند».

حزب دموکرات هنوز شکست در رای گیری روز یکشنبه را نپذیرفته است. همه احزاب آلبانی در جریان کارزار انتخاباتی وعده داده بودند که با انجام اصلاحات مورد نظر اتحادیه اروپا از جمله اصلاح نظام قضایی و مبارزه با جرائم سازمان یافته به دنبال آغاز مذاکره با بروکسل برای عضویت در اتحادیه اروپا خواهند بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلبانی؛ چرخه فرار مغزها و ورود نیروی کار ارزان خارجی

آلبانی؛ الحاق به اتحادیه اروپا تنها شعار مشترک دو رقیب در آستانه انتخابات پارلمانی

همسر رئیس جمهوری آلبانی در جریان تجمعی اعتراضی دستگیر شد