Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

امیدها نامید شد؛ ارتش اندونزی تایید کرد: زیردریایی غرق شده است

پیدا شدن قطعاتی از لاشه زیردریایی مفقود شده اندونزی
پیدا شدن قطعاتی از لاشه زیردریایی مفقود شده اندونزی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروی دریایی اندونزی روز چهارشنبه ۲۱ آوریل از قطع تماس با زیردریایی «نانگالا-۴۰۲» و مفقود شدن آن با ۵۳ خدمه در جریان یک تمرین نظامی در آب‌های شمال جزیره بالی خبر داده بود.

آگهی

فرماندهان ارتش و نیروی دریایی اندونزی چهار روز پس از انتشار خبر مفقود شدن یک فروند زیردریایی این کشور در جریان رزمایش دریایی اعلام کردند که این شناور غرق شده و هنوز هیچ اطلاعی از سرنوشت خدمه آن در دست نیست.

فرماندهان ارتش اندونزی و مسئولان عملیات جستجو برای یافتن این زیردریایی نظامی پیش‌تر گفته بودند که ذخیره اکسیژن موجود برای خدمه تنها تا روز شنبه باقی خواهد ماند.

بر این اساس حتی اگر بدنه زیردریایی سالم مانده باشد که گزارش مقامات اندونزی خلاف این را تایید می‌کند، احتمالا به دلیل پایان فرایند اکسیژن رسانی نباید امید چندانی برای زنده ماندن خدمه متصور بود.

مقامات نظامی اندونزی روز شنبه در جریان یک کنفرانس خبری با به نمایش گذاشتن قطعاتی از بدنه و نیز برخی اشیاء درون زیردریایی که در جریان عملیات جستجو یافت شده، فرضیه غرق شدن آن را مورد تایید قرار دادند.

سخنگوی نیروی دریایی اندونزی در جریان این کنفرانس خبری به صراحت تایید کرد که از این پس ماهیت زیردریایی «نانگالا-۴۰۲» از «مفقود» به «غرق شده» تغییر وضعیت پیدا می‌کند.

نیروی دریایی اندونزی روز چهارشنبه ۲۱ آوریل از قطع تماس با زیردریایی «نانگالا-۴۰۲» و مفقود شدن آن با ۵۳ خدمه در جریان یک تمرین نظامی در آب‌های شمال جزیره بالی خبر داده بود.

جستجو برای یافتن این زیردریایی بلافاصله پس از اعلام خبر مفقود شدن آن در جریان عملیاتی با مشارکت صدها نظامی و حدود بیست کشتی آغاز شد و تا روز شنبه، زمان اتمام ذخیره اکسیژن موجود در این زیردریایی ادامه یافت.

مقامات نظامی در اندونزی پیش‌تر اعلام کرده بودند که زیردریایی ممکن تا عمق هفتصد متری دریا به درون آب فرو رفته باشد؛ مسافتی که به هیچ وجه با طراحی و ویژگی‌های این زیردریایی هم‌خوانی ندارد.

«نانگالا-۴۰۲» یکی از پنج زیردریایی ارتش اندونزی بود که سال ۱۹۷۷ در آلمان ساخته شد و سال ۱۹۸۱ به ناوگان زیردریایی این کشور اضافه شد.

این زیر دریایی ۱۳۹۵ تنی پیش‌تر یک دوره دو ساله مرمت و بهسازی را نیز طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ در کره جنوبی پشت سر گذاشته بود.

ایالات متحده روز پنجشنبه یک تیم هوابرد را برای کمک به عملیات جاری جهت یافتن زیردریایی مفقود شده اندونزی به جزیره بالی اعزام کرده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زیردریایی غرق شده اندونزیایی پیدا شد

فرانسه به ۴ زیردریایی هسته‌ای جدید به ارزش میلیاردها یورو مجهز می‌شود

شگفتی دانشمندان از مشاهده یک اورانگوتان وحشی که برای درمان زخمش از گیاه دارویی استفاده کرد