یوفا گزینه‌های خود برای حل و فصل پرونده سوپرلیگ را بررسی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مقر یوفا در سوئیس
مقر یوفا در سوئیس   -  Copyright  AP Photo

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) روز جمعه ۲۳ آوریل (سه اردیبهشت) در کمیته اجرایی، «گزینه‌های» خود را برای حل و فصل پرونده سوپرلیگ بررسی کرد با این حال این نهاد زمان جریمه یا تنبیه احتمالی ۱۲ باشگاهی که قصد ایجاد این رقابت‌ها را داشتند اعلام نکرد.

این نهاد اروپایی در بیانیه مطبوعاتی گفت: «کمیته اجرایی یوفا از آخرین تحولات مربوط به سوپرلیگ مطلع شده است. به ویژه درباره گزینه‌های موجود برای یوفا و اقداماتی که قصد دارد انجام دهد.»

ما باید آنچه را که اتفاق افتاده است حل و فصل کنیم. من نمی‌توانم جزئیات بیشتری را بیان کنم، ما در حال بحث و گفت‌وگو با بخش حقوقی خود هستیم
الکساندر چفرین
رئیس یوفا

یکشنبه هفته گذشته ۱۲ تیم شامل شش تیم از لیگ برتر انگلستان، ۳ تیم اسپانیایی و سه تیم ایتالیایی در یک بیانیه رسمی راه‌اندازی رقابت‌های سوپرلیگ را اعلام کردند. اما این ایده با واکنش‌های تندی که همراه داشت منجر به عقب نشینی این تیم‌ها شد و ۴۸ ساعت بعد از اعلام آن متوقف شد.

مسئولان فوتبال اروپا، یوفا و همچنین فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا باشگاه‌های حاضر در این جمع را تهدید کردند که در صورت شکل‌گیری این مسابقات این باشگاه‌ها و بازیکنانشان از حضور در تمامی رقابت‌های اروپایی و بین‌المللی محروم خواهند شد.

این مسابقات قرار بود با حضور ۲۰ تیم برگزار شود که ۱۵ تیم عضو ثابت آن باشند. ضمن اینکه قرار بود پنج تیم دیگر سالانه وارد این رقابت‌ها ‌شوند و در صورتی که نتوانند امتیازات لازم را کسب کنند در سال بعد در رقابت‌ها حضور نداشته باشند.

در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر اخراج تیم فوتبال رئال مادرید از لیگ قهرمانان اروپا و یا لغو بازی رئال مادرید و چلسی در نیمه‌ نهایی این لیگ شنیده می‌شد اما جلسه امروز کمیته اجرایی یوفا چنین تصمیمی نگرفته است.

الکساندر چفرین، رئیس یوفا در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی اسلوونی گفت: «ما باید آنچه را که اتفاق افتاده است حل و فصل کنیم. من نمی‌توانم جزئیات بیشتری را بیان کنم، ما در حال بحث و گفت‌وگو با بخش حقوقی خود هستیم.»