Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کووید۱۹؛ توکیو سه ماه تا بازی‌های المپیک بار دیگر در وضعیت اضطراری قرار گرفت

محدودیت‌های کرونایی در توکیو سه ماه تا بازی‌های المپیک
محدودیت‌های کرونایی در توکیو سه ماه تا بازی‌های المپیک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از فرانس‌پرس
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گقته مقامات دولتی، وضعیت اضطراری وضع شده برای استان‌های توکیو، اوزاکا، هیوگو و کیوتو قرار است تا یازدهم ماه مه ادامه داشته باشد.

آگهی

دولت ژاپن روز جمعه توکیو و چند منطقه دیگر در این کشور را به دلیل شرایط ویژه ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در وضعیت اضطراری بهداشتی قرار داد.

این برای سومین بار طی دو سال گذشته است که دولت ژاپن برای جلوگیری از انتشار گسترده ویروس و مهار بیماری کووید مجبور به برقراری وضعیت اضطراری در برخی مناطق این کشور شده است.

به گزارش رسانه‌های داخلی و خبرگزاری‌های ژاپنی، علاوه بر توکیو استان‌های اوزاکا، هیوگو و کیوتو به دلیل افزایش شمار مبتلایان و گسترش انواع مسری‌تر ویروس‌های جهش‌یافته در وضعیت اضطراری قرار می‌گیرند.

یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن روز جمعه در سخنانی ضمن اشاره به مشاهده انواع متعدد ویروس جهش‌یافته در میان افراد مبتلا در برخی مناطق کشور تصریح کرد که استان‌های توکیو، اوزاکا، هیوگو و کیوتو از امروز تحت شرایط ویژه اضطراری قرار می‌گیرند.

به گقته مقامات دولتی وضعیت اضطراری وضع شده برای استان‌های یاد شده قرار است تا یازدهم ماه مه ادامه داشته باشد.

زمان آغاز وضعیت اضطراری به نوشته رسانه‌های ژاپنی درست پیش از تعطیلات بهاره برنامه ریزی شده که طی آن شهروندان این کشور معمولا اقدام به مسافرت می‌کنند.

به موجب مقرارت وضع شده، مراکز تجاری و بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ به همراه بارها و رستوران‌هایی که مشروبات الکلی سرو می‌کنند تا پایان محدودیت‌های تازه بسته خواهند بود و تغییراتی نیز در برنامه زمانی حرکت وسائل حمل و نقل عمومی و نیز قطارها و اتوبوس‌های بین شهری ایجاد خواهد شد.

این مقررات سخت گیرانه در حالی به اجرا گذاشته شده که توکیو حدود سه ماه دیگر باید میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ باشد؛ تورنمنتی بین‌المللی که سال گذشته به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ در جهان لغو و برگزاری آن به امسال موکول شد.

برگزار کنندگان بازی‌های المپیک توکیو تاکید دارند که وضع محدودیت‌های فوری و اضطراری تاثیری بر روند برگزاری این بازی‌ها نخواهد گذاشت؛ این در حالیست که احتمالا از مسئولان استان‌هایی که تحت شرایط ویژه قرار گرفته‌اند، خواسته خواهد شد تا از ورود تماشاگران و یا برپایی اجتماعات ورزشی ممانعت به عمل آورند.

ژاپن که سال گذشته خیلی زود مرزهای خود را بست بحران سلامت نسبتا محدودی را پست سر می‌گذراند؛ به نحوی که از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون کم‌تر از ۱۰ هزار مورد مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ را ثبت کرده است.

وضعیت واکسیناسیون در ژاپن نیز به دلیل احتیاط پزشکی، محدودیت‌های قانونی و موانع سنگین اداری بسیار کند پیش‌ می‌رود؛ به گونه‌ای که تاکنون تنها یک درصد از جمعیت این کشور واکسینه شده‌‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بستن کلوپ‌های شبانه در توکیو درپی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند