بستن کلوپ‌های شبانه در توکیو درپی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا

بستن کلوپ‌های شبانه در توکیو درپی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات توکیو همچنین اعلام کردند که برای ممانعت از تحمیل ضررهای مالی بیشتر به مالکان این کلوپ‌های شبانه، به آنها کمک مالی می‌کنند.

آگهی

مقامات شهر توکیو، پایتخت ژاپن به دلیل افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، تصمیم به تعطیلی مجدد کلوپ‌های شبانه در این شهر گرفتند.

آنها برای ممانعت از تحمیل ضررهای مالی بیشتر به مالکان این کلوپ‌های شبانه، به آنها کمک مالی می‌کنند. البته این کمک مالی در حدود ۵۰۰۰ دلار به هر کلوپ شبانه است که به گفته مالکان بسیار پایین‌تر از هزینه‌های آنهاست.

کلانشهر توکیو قصد دارد دست‌کم ۱۰ روز برای کنترل شیوع ویروس کرونا، کلوپ‌های شبانه را تعطیل نگاه دارد. محققان در پایتخت ژاپن دریافته‌اند که کلوپ‌های شبانه در هفته‌های گذشته مهم‌ترین منبع گسترش ویروس کرونا بوده است.

گفته می‌شود که یکی از دلایل آن، تماس نزدیک رقصنده‌های این کلوپ‌ها و مشتری‌ها در زمان رقصیدن بوده است.

کائوری کوهگا، رئیس صنف میهمانخانه‌داران شهر توکیو می‌گوید مبلغ پیشنهادی برای کمک به مالکان شروع خوبی از سوی مسئولان است اما هیچ دردی را دوا نخواهد کرد.

پایتخت ژاپن که قرار بود این روزها میزبان بازی‌های المپیک باشد، روز پنج‌شنبه پس از هفته‌ها کاهش شمار مبتلایان به کرونا، با افزایش آمار، به رکورد ۲۲۴ نفر مبتلا رسید.

یوریکو کوئیک، فرماندار توکیو اعلام کرد: «بیشترین میزان مبتلایان در شهر توکیو از مراکز تفریحی و کلوپ‌های شبانه بوده‌اند.» وی تاکید کرد که به دلیل ممانعت از ایجاد موج دوم، مقامات ترجیح داده‌اند تا کلوپ‌ها را ببندند. 

بستن کلوپ‌های شبانه در حالیست که بیس بال، یکی از محبوبترین رشته‌های ورزشی در ژاپن، از جمعه با حضور تماشاگران در استادیوم‌های مختلف برگزار خواهد شد. البته استادیوم‌ها تنها می‌توانند میزبان ۵۰۰۰ نفر باشند.

شمار مبتلایان ویروس کرونا در ژاپن تا کنون به بیش از ۲۰ هزار نفر و شمار قربانیان آن به ۹۸۰ نفر رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کووید۱۹؛ توکیو سه ماه تا بازی‌های المپیک بار دیگر در وضعیت اضطراری قرار گرفت

بالاترین میزان مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلا به کرونا در ایران ثبت شد

پایان ۴۹ سال فرار در بستر مرگ؛ بمبگذار ژاپنی در آخرین روزهای عمرش به پلیس اعتراف کرد