Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ده ماه زندان قطعی برای فردی که نمایندگان پارلمان فرانسه را تهدید به مرگ کرد

عکس تزئینی
عکس تزئینی Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستانی پاریس در بخشی از تحقیقات درباره متهم گفته است: «او خیلی باهوش نیست. او سه آدرس ایمیل دارد که همه آن‌ها با هویت خودش شروع می‌شوند.»

آگهی

یک مرد ۳۴ ساله روز پنجشنبه ۱۵ آوریل در پاریس به دلیل تهدید به مرگ ۴۲ نماینده پارلمان فرانسه از طریق ایمیل، به ۱۸ ماه حبس محکوم شد. ده ماه از این حکم زندان قطعی است و ۸ ماه دیگر حکم زندان او به مدت سه سال تعلیق شده است.

دادگاه کیفری پاریس به ادامه بازداشت این متهم که پیش از این در سال ۲۰۱۸ به اتهام «تهدید مکرر به مرگ» محکوم شده بود، حکم داد. این حکم بالاتر از درخواست دادستانی است که ۱۵ ماه حبس شامل شش ماه زندان قطعی را برای او خواستار شده بود.

این متهم متولد کامرون که نامش فاش نشده، در تاریخ ۱۶ مارس در محل اقامت خود در ونسن بازداشت شد. وی در جریان محاکمه گفت رایانه‌اش هک شده و او قربانی هکرها شده است. او بارها اتهام خود را انکار و خود را قربانی نامید، اما رئیس دادگاه از او پرسید چرا باید کسی با مراجعه به آدرس ایمیل شما چنین پیام‌هایی به نمایندگان بفرستد؟

او در دادگاه گفته بود: «من عامل تهدیدها نیستم. این تنها توضیح است.»

دادستانی پاریس در بخشی از تحقیقات درباره متهم گفته است: «او خیلی باهوش نیست. سه آدرس ایمیل دارد که همه آن‌ها با هویت خودش شروع می‌شوند.»

۴۲ نماینده پارلمان فرانسه از احزاب مختلف که نام‌های آن‌ها با حروف C یا M آغاز می‌شود، در تاریخ‌های پنج و شش مارس ایمیل‌های تهدیدآمیزی دریافت کردند که همراه آن تصاویر بریدگی گلو فرستاده شده بود. ریشار فران، رئیس مجمع ملی فرانسه که خودش جزو دریافت‌کننده‌های این تهدیدها نبود، موضوع را طبق ماده ۴۰ قانون آیین دادرسی کیفری به دادستانی پاریس گزارش کرد. تحقیقات در این زمینه در تاریخ ۹ مارس آغاز شد.

این فرد پیش از این در سال ۲۰۱۸ به خاطر اقدام مشابه به چهار ماه زندان تعلیقی محکوم شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه فرانسه افسر سوری پناهجو را از اتهام جنایت علیه بشریت تبرئه کرد

دادگاه تجدید نظر پاریس کنشگران فمن را از اتهام عریان‌نمایی با هدف جنسی تبرئه کرد

قهرمان زن المپیک چالش هرمون تستوسترون را به دادگاه حقوق بشر اروپا کشاند