نجات ۹ زرافه در معرض خطر از یک جزیره کوچک در کنیا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
AP Photo
AP Photo   -   کپی رایت  AP Photo

در کنیا ۹ زرافه روتشیلد در خطر به زیر آب رفتن بودند. یک انجمن محیط زیستی در کنیا در قالب اجرای پروژه‌ای چند ماهه توانست بالاخره این زرافه‌ها را نجات داده و آنها را به ساحل امنی برساند.

این زرافه‌ها در جزیره لونیگارو در دریاچه بارینگو زندگی می‌کردند اما با بالا رفتن سطح آب در اطراف دریاچه، زمین در حال به زیر آب رفتن بود و به همین ترتیب بقای این جاندار را تهدید می‌کرد.

ریبای سبی، مدیر این پروژه نجات در کنیا به خبرگزاری فرانسه گفت: «پروژه نجات زرافه‌ها از سوم دسامبر ۲۰۲۰ شروع شد و خوشحالم که بالاخره این کار به پایان رسید و ما توانستیم هر ۹ زرافه را به مکانی ایمن منتقل کنیم.»

تلاش برای احیای یک گونه در معرض خطر

او گفت: «مکان تازه‌ای که این زرافه‌ها به آنجا منتقل شده‌اند شامل ۱۷ کیلومتر فضای باز و ایمن است. این انتقال همچنین فضای بزرگتری برای زرافه‌ها فراهم آورده است. پیش‌بینی می‌کنیم شاید طی دو سه سال آینده جمعیت این زرافه‌ها چند برابر شود. چنانچه در شرایط سلامتی نخستین زرافه‌ای که سوم دسامبر جابه‌جا شده علایم مثبتی قابل مشاهده است.»

زرافه روتشیلد از جمله گونه‌های جانداران در معرض خطر است و گروه‌های حافظ محیط زیست در کنیا به دنبال احیای نسل این جاندار هستند.