Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ارتش اوکراین برای دفع حمله تانک‌ها در نزدیکی کریمه تمرین نظامی کرد

سرباز اوکراینی در مرز اوکراین و روسیه
سرباز اوکراینی در مرز اوکراین و روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای مسلح اوکراین امروز، چهارشنبه برای دفع حمله تانک ها و پیاده نظام در نزدیکی مرز کریمه نزدیک به روسیه تمرین نظامی کردند.

آگهی

نیروهای مسلح اوکراین امروز، چهارشنبه برای دفع حمله تانک ها و پیاده نظام در نزدیکی مرز کریمه نزدیک به روسیه تمرین نظامی کردند.

این تمرینات نظامی یک روز پس از آن صورت گرفت که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تماس تلفنی گرفت تا در مورد افزایش نیروهای روسیه در شرق اوکراین و کریمه و دیگر نگرانی‌های واشنگتن بحث کند.

روسیه در سال ۲۰۱۴ بخش کریمه در اوکراین را تصرف کرد. تنش ها در هفته‌های گذشته در شرق اوکراین، منطقه ای که برای هفت سال نیروهای دولتی با جدایی طلبان مورد حمایت روسیه جنگیده و حدود ۱۴ هزار نفر کشته شده‌اند، افزایش یافته است.

ارتش اوکراین در بیانیه ای گفت که در تمرینات نظامی روز چهارشنبه، تانک ها و توپخانه ها را برای تمرین دفع حملات تانک ها و پیاده نظامی که بخواهند به خطوط دفاعی حمله کنند، مستقر کرده است.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه گفت که تمرکز نیروهای نظامی روسیه در نزدیکی اوکراین، بخشی از یک مانور بزرگ بوده است. او در ادامه گفت: «هدف از این مانور، برآورد آمادگی جنگی و پاسخ به 'اقدام نظامی تهدید آمیز ناتو' انجام شده است.»

شویگو در ادامه خبر داد که این تمرینات نظامی سه هفته‌ای، که او آن را موفقیت آمیز خواند، قرار بوده در دو هفته آینده به پایان برسد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

شویگو همچنین گفت که ناتو ۴۰ هزار نیرو و ۱۵ هزار جنگ افزار نظامی را در نزدیکی مرزهای روسیه، عمدتا در دریای سیاه و مناطق بالتیک مستقر کرده است.

ائتلاف کشورهای غربی وجود هرگونه برنامه‌ای شبیه این اقدام را انکار می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش روسیه عقب‌نشینی از اطراف مرز اوکراین را آغاز کرد

آستین: سرعت پیشروی روسیه در خارکیف با رفع محدودیت‌های تسلیحاتی غرب کند شد

از تانک‌های لئوپارد تا حمله به خاک روسیه؛ خطوط قرمزی که اوکراین یک به یک از آنها عبور می‌کند