Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

آدم‌ربایی ۱ میلیون دلاری؛ ۷ روحانی کاتولیک در هائیتی ربوده شدند

عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک کشیش و یک راهبه فرانسوی هم در میان ربوده‌شدگان دیده می‌شود. گروه تبهکاری که این عملیات را انجام داده می‌گوید در ازای دریافت ۱ میلیون دلار گروگان‌ها را آزاد خواهد کرد.

آگهی

هفت کشیش و راهبه کاتولیک شامل دو فرانسوی در کشور هائیتی ربوده شدند.

آدم‌ربایان پس از دزدیدن این ۷ نفر گفته‌اند در ازای دریافت ۱ میلیون دلار گروگان‌ها را آزاد خواهند کرد. از این ۷ نفر ۲ زن که یکی فرانسوی‌ است در میان گروگان‌هاست.

عملیات آدم‌ربایی روز یکشنبه ۱۱ آوریل در این کشور واقع در آمریکای شمالی و در همسایگی جمهوری دومنیکن اتفاق افتاده است.

پلیس هائیتی می‌گوید به یک گروه مسلح تبهکار به نام «ماووزو ۴۰۰» مظنون است. در ماه‌های اخیر و به دنبال افزایش اعتراضات ضد دولتی در این کشور، ناآرامی‌ها به شدت در هائیتی افزایش یافته و گروه‌های تبهکار بسیاری، دست به انجام عملیات‌هایی چون آدم ربایی زده‌اند.

هائیتی فقیرترین کشور در قاره آمریکا در یک ماه اخیر به شدت درگیر ناآرامی و خشونت بوده است. هفته گذشته صدها زن به خیابان‌های پورتو پرنس، پایتخت هائیتی آمدند و نسبت به قدرت گرفتن گروه‌های تبهکار و افزایش باج خواهی و آدم ربایی اعتراض کردند.

بحران سیاسی در هائیتی از آنجا نشات می‌گیرد که رئيس جمهوری این کشور می‌گوید دوره او تا ۷ فوریه ۲۰۲۲ ادامه دارد. این در حالی است که مخالفان او مدعی هستند دوره او در ۷ فوریه ۲۰۲۱ به پایان رسیده است.

این اختلاف نظر از آنجا ناشی می‌شود که رای گیری سال ۲۰۱۷ این کشور که در آن جوونل موئیز برنده شد به دلیل ادعای تقلب لغو شد. او یک‌سال بعد دوباره به این منصب دست یافت.

این موضوع اختلافات را در این کشور شدت داده است و باعث شده خشونت و ناامنی بر زندگی مردم سایه افکند. آقای موئیز می‌گوید قصد دارد در ماه ژوئن یک همه‌پرسی برای اصلاح قانون اساسی انجام دهد. منتقدان او را متهم می‌کنند که قصد دارد با این اقدامات به حضور خود در قدرت استمرار ببخشد.

در چنین وضعیتی عملیات‌های تبهکارانه و باج گیرانه در این کشور افزایش یافته است. پلیس می‌گوید تمام تلاش خود را برای پیدا کردن و آزادی این ۷ کشیش و راهبه کاتولیک به کار خواهد بست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل و آدم ربایی در افغانستان

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند

کی‌یف به رغم تهدیدهای مسکو: نخستین گروه از مربیان نظامی فرانسه به زودی وارد اوکراین می‌شوند