Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دوئل محافظه‌کاران آلمان برای جانشینی آنگلا مرکل آغاز شد

آرمین لاشت (راست) و مارکوس زودر (چپ) رقبای نامزدی ائتلاف محافظه‌کار برای انتخابات ۲۰۲۱ آلمان
آرمین لاشت (راست) و مارکوس زودر (چپ) رقبای نامزدی ائتلاف محافظه‌کار برای انتخابات ۲۰۲۱ آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرار است به زودی یکی از این دو سیاستمدار در رقابت برای نامزدی بلوک محافظه‌کاران در برابر نمایندگان احزاب دیگر در انتخابات معرفی گردد.

آگهی

دوئل رقبای اصلی ائتلاف سیاسی محافظه‌کار آلمان برای جانشینی آنگلا مرکل در انتخابات پارلمانی آینده رسما آغاز شد.

مارکوس زودر، رئیس‌الوزرا و رهبر اتحادیه سوسیال مسیحی ایالت بایرن و آرمین لاشت، رهبر اتحادیه دموکراتیک مسیحی آلمان روز یکشنبه ۱۱ آوریل (۲۲فروردین) در پشت درهای بسته با اعضای ارشد فراکسیون پارلمانی ائتلاف حاکم، نشستی را برگزار کردند.

به گزارش رسانه‌های آلمان، نامزدی یک نفر از میان دو رقیب محافظه‌کار تقریبا از قبل محرز شده بود و آنها در نشست روز یکشنبه که به «بررسی نامزدی» اختصاص داشت، تنها به بیان برنامه‌های خود برای آینده پرداختند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

قرار است به زودی یکی از این دو سیاستمدار در رقابت برای نامزدی بلوک محافظه‌کاران در برابر نمایندگان احزاب دیگر در انتخابات معرفی گردد.

به گفته منابع پارلمانی آلمان، مارکوس زودر روز یکشنبه در نشست رهبران ائتلاف محافظه‌کار گفت: «اگر حزب دموکرات مسیحی آماده حمایت از من باشد، من هم آماده خواهم بود، اما اگر آنها مرا نخواهند، كار مشترک ما بدون كینه ادامه خواهد یافت.»

آرمین لاشت نیز همان طور که انتظار می‌رفت، اعلام کرد که برای نمایندگی ائتلاف محافظه‌کاران در انتخابات نامزد شده است.

محافظه‌کاران آلمان وعده داده‌اند که درباره نامزد انتخابات «بین عید پاک و پنجاهه» تصمیم بگیرند، اما به نظر می‌رسد که آنها قصد دارند هر چه زودتر نامزد نهایی خود را معرفی کنند. عید پنجاهه مانند عید پاک، یکی دیگر از اعیاد مسیحیان است که امسال با روز ۲۴ مه مصادف می‌شود.

رالف برینکهاوس، رهبر فراکسیون ائتلاف محافظه‌کاران، قدرتمندترین گروه پارلمانی آلمان، در این زمینه به خبرنگاران گفت: «همه ما علاقه‌مندیم تا هر چه سریع‌تر تصمیم خودمان را برای معرفی نامزد نهایی بگیریم.»

دوران ۱۶ ساله صدر اعظمی آنگلا مرکل ۵ ماه دیگر به پایان می‌رسد و ائتلاف حاکم با تمام قدرت در حال مبارزه برای حفظ حاکمیت در انتخابات روز ۱۶ سپتامبر است. تا همین چند ماه پیش پیروزی این ائتلاف در انتخابات آتی بدیهی به نظر می‌رسید، اما نتایج آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که آنها تا حدودی با خطر شکست هم روبرو هستند.

ائتلاف اتحادیه دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در حال حاضر در نظرسنجی‌ها تنها ۲۶ تا ۲۸.۵ درصد رأی دارد، یعنی ده درصد کمتر از نتایج ماه فوریه. این نتیجه همچنین نسبت به محبوبیت ۴۰ این گروه که در سال گذشته به ۴۰ درصد هم رسیده بود، افت شدیدی را نشان می‌دهد.

حزب سبزها از اصلی‌ترین رقبای ائتلاف محافظه‌کار در رقابت‌های پارلمانی آلمان خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامزد جانشینی آنگلا مرکل به دلیل سرقت ادبی عذرخواهی کرد

افزایش حملات به سیاستمداران در آلمان؛ آیا پای راست افراطی در میان است؟

اولین دادگاه کودتاچیان آلمانی؛ شهروندان رایش فکر «سرکوب مخالفان» پس از کودتا را هم کرده بودند