شش شهر برتر اروپا برای گیاهخواران کدامند؟

بهترین شهرهای اروپا برای گیاهخواران
بهترین شهرهای اروپا برای گیاهخواران Copyright Copyright Getty via Canva
Copyright Copyright Getty via Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تقریبا نیمی از ۷۵ مکان برتر در فهرست بهترین مکان‌ها برای گیاهخواران، در قاره اروپا واقع شده است و شما چه از گروه «دوشنبه‌های بدون گوشت» باشید، چه از وگان‌های سفت و سخت، این داده‌ها برای دسترسی به غذاهای گیاهی به شما کمک می‌کند.

آگهی

دهه گذشته دوران تحول بزرگ در آشپزی اروپا به نفع غذاهای بدون گوشت بود و تغییر منوها با انواع غذاهای گیاهی در این قاره مصرف سبزیجات را هر چه آسان‌تر و فراگیرتر کرده است.

نظرسنجی که به سفارش پایگاه داده‌های املاک «نست‌پیک» انجام شده، ۷۵ مکان برتر برای زندگی گیاهخواران در جهان را مشخص کرده است. قیمت مواد غذایی و در دسترس بودن رستوران‌ها برخی از سنجه‌های رتبه‌بندی در این نظرسنجی بوده‌اند. در این نظرسنجی همچنین سلیقه و خواست وگان‌ها یا همان گیاهخواران مطلق نیز در نظر گرفته شده است.

به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید

تقریبا نیمی از ۷۵ مکان برتر در فهرست بهترین مکان‌ها برای گیاهخواران، در قاره اروپا واقع شده است و شما چه از گروه «دوشنبه‌های بدون گوشت» باشید، چه از وگان‌های سفت و سخت، این داده‌ها برای دسترسی به غذاهای گیاهی به شما کمک می‌کند.

شش شهر برتر اروپایی در این میان کدامند؟

۱- لندن

در بریتانیا وارد هر فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکتی که بشوید، اگر نه راهرها، قفسه‌هایی را مشاهده می‌کنید که پر است از گزینه‌های غذایی برای همه سلیقه‌ها به جای غذاهای حیوانی.

پایتخت بریتانیا به دلیل داشتن میوه و سبزیجات ارزان قیمت برای طبخ وعده‌های غذایی مورد علاقه همه، در صدر جدول شهرهای ایده‌آل برای گیاهخواران رتبه‌بندی شده است. در سطح این شهر رستوران‌هایی هست که خوشمزه‌ترین تولیدات گیاهی با پروتئین سنگین را ارائه می‌دهند. رستوران‌های زنجیره‌ای گیاهخواران در بریتانیا معمولا کار خود را ابتدا در لندن آغاز کرده و در صورت موفقیت در سایر نقاط کشور ادامه می دهند.

۲- برلین

این پایتخت پرافتخار اروپایی البته قطب خلاقیت در زمینه جنبش غذایی غیر گوشتی بوده است. در برلین به ویژه به گیاهخوارانی که مزه شیرین را دوست دارند خیلی خوش می‌گذرد، با خوراکی‌های خوشمزه در دونات‌فروشی‌های برامیبالز با طعم نارنگی و بادام، کیک جنگل سیاه و شکلات‌های کرانچ.

در طول سال در برلین رویدادهای زیادی در پیوند با غذا و آشپزی برگزار می‌شود که جشنواره غذاهای وگان به نام «زومرفست» با بازدیدکنندگان زیادش از آن جمله است.

۳- مونیخ

درست است که وقتی صحبت از آلمان می‌شود، آدم فوری یادش به انواع غذاهای گوشتی سنتی مثل سالامی و سوسیس آلمانی می‌افتد، اما داده‌ها دروغ نمی‌گویند، این کشور در حال استقبال و تجربه کردن سبک تازه‌ای از زندگی بدون گوشت است.

مونیخ به خاطر مقرون به صرفه بودن و شمار زیاد رستوران‌هایی که نیازهای مختلف غذایی مشتریان از جمله گیاهخواران را برآورده می‌کنند، مورد علاقه بسیاری از شهروندان و گردشگران است. «مکس پت» یکی از پرشمار مجموعه‌هایی است که به ویژه برای مشتریان وگان فضای غذاخوری فوق‌العاده زیبا با غذاهایی زیباتر، مانند این سالاد هوس‌انگیز در تصویر بالا را عرضه می‌کند.

به این ترتیب نام دو شهر بزرگ آلمان در بالای فهرست بهشت‌های گیاهخواران در اروپا قرار دارد.

۴- وین

پایتخت اتریش طی دهه گذشته از نظر فرهنگ غذایی وارد دوره‌ای با تحول سریع شده است پ این تحول به گونه‌ای است که گیاهخواران بیش از هر زمان دیگری احساس پذیرفته شدن در این فرهنگ را دارند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گزارش شده است که تقریبا نیمی از کل رستوران‌های وین با کیفیت غذای عالی، مکان‌هایی به غایت مناسب برای غذا خوردن گیاهخواران هستند.

رستوران گیاهخواری «تیان» در وین از رستوران‌های برجسته و دارای نشان ستاره میشلن است. در این رستوران همچنین مجموعه‌ای از سس‌ها و چاشنی‌های خوشمزه تولید و فروحته می‌شود.

۵- گلاسکو

از قبل معلوم بود که گلاسکو در فهرست ما جای خوبی دارد، زیرا رسانه‌های بریتانیا تقریباً از یک دهه پیش این شهر را به عنوان «پایتخت وگان بریتانیا» انتخاب کرده بودند، یعنی مدت‌ها پیش از آن که خوردن غذای بدون گوشت وارد گفتمان عمومی شود و شهرهای دیگر هم به این سبک روی بیاورند.

گلاسکو از نظر شمار رستوران‌های گیاهخواری با غذای با کیفیت خوب برای وگان‌ها از هر شهر دیگری در این فهرست وضعیت بهتری دارد. گفته می‌شود که بیش از نیمی از رستوران‌های این شهر برای وگان‌ها بسیار مناسب هستند و این چیزی است که مردم این شهر به آن افتخار می‌کنند.

آگهی

رستوران‌های مونو، استریو، ۷۸ و اردک پرنده از جمله این مکان‌ها هستند.

۶- زوریخ

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

زوریخ گران‌ترین شهر در میان شهرهای این لیست است. هیچ کس برای سفر ارزان به این شهر نمی‌رود زیرا برای مثال، هزینه‌های زندگی در این شهر ۴۱ درصد بیشتر از پاریس است.

زوریخ اگرچه از نظر قیمت، امتیاز خودش را در رده‌بندی گیاهخواری از دست می‌دهد، اما از نظر وفور محصولات گیاهی این مسئله را جبران کرده است. قفسه‌های سوپرمارکت‌های زوریخ پر است از سویا، توفو (پنیر سویا)، غلات و سبزیجات. و مطمئن باشید که خرید این مواد غذایی در سوپرمارکت بسیار ارزان‌تر از رستوران برای شما درمی‌آید.

تازه این هم بدان معنا نیست غذاهای مخصوص گیاهخواران در رستوران‌های زوریخ مورد توجه نیستند. بر عکس، زوریخی‌ها ادعا می‌کنند که رکورد جهانی گینس مربوط به قدیمی‌ترین رستوران گیاهخواری در جهان را دارند. رستوران گیاهخواری «هیتل» از سال ۱۹۸۹ در قلب زوریخ وجود داشته و هنوز هم با بیش از صد گزینه مختلف غذایی روی میز بوفه، مشتریان خود را راضی نگه داشته است.

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا گیاهخوار بودن ریشه در ژن افراد دارد؟

یک رستوران ایتالیایی به مشتریانش در قبال غذا خوردن بدون داشتن تلفن همراه، یک بطری شراب هدیه می‌دهد

مسابقه کارکنان رستوران‌های پاریس برای حمل سریع سینی سفارش مشتری‌ها برگزار شد