اجساد سه خواهر لبنانی مفقود در سواحل طرطوس سوریه پیدا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز  با استفاده از  AFP
یک غواص نظامی روس در ساحل طرطوس، شمال غرب سوریه/ آرشیو
یک غواص نظامی روس در ساحل طرطوس، شمال غرب سوریه/ آرشیو   -   کپی رایت  AP Photo

اجساد سه خواهر لبنانی که هفته گذشته در روستایی در شمال این کشور ناپدید شده بودند در سواحل طرطوس سوریه پیدا شد.

به گزارش خبرگزای فرانسه به نقل از یک مقام امنیتی لبنان، پلیس سوریه این اجساد را روز جمعه پیدا کردند و پس از مطابقت عکس دختران گمشده با بدن‌های بی‌جان، با دولت لبنان تماس گرفتند.

این مقام امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفت احتمالا جریان آب اجساد را به سوریه رسانده است.

سانا، خبرگزاری دولتی سوریه گزارش کرد وزارت امور خارجه لبنان برای اطمینان از هویت اجساد کشف شده با مقام‌های دولتی سوریه تماس گرفته است.

وزارت کشور سوریه روز شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود با توجه به گزارش پزشکی قانونی، این دختران سه روز پیش از کشف در آب غرق شده و جان باخته بودند.

یک منبع امنیتی دیگر در لبنان به خبرگزاری فرانسه گفت که تلاش برای مهاجرت یا خودکشی جمعی، دو فرضیه اصلی پلیس درباره احتمال بروز این حادثه مرگ‌بار است.

در ماه‌های گذشته ده‌ها شهروند لبنانی برای فرار از اقتصاد فروپاشیده این کشور تلاش کرده‌اند تا با قایق‌های ساده از دریای مدیترانه خود را به اروپا برسانند. چندین نفر از این افراد جان خود را از دست داده اند.

لبنان از پاییز سال ۲۰۲۰ میلادی صحنه تظاهرات گسترده علیه ناکارآمدی حاکمان و نظام سیاسی و نابه‌سامانی‌های بی‌پایان اقتصادی است. با وجود تغییرات سیاسی، وضعیت اقتصادی این کشور کوچک‌ترین بهبودی پیدا نکرده است. شیوع جهانی ویروس کرونا، اقتصاد از هم پاشیده لبنان را بیش از پیش ضعیف کرده است.