Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیونگ‌یانگ: رئیس جمهوری کره جنوبی طوطی دست‌آموز آمریکاست

کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که جلوتر از او و مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی گام بر‌می‌دارد
کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که جلوتر از او و مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی گام بر‌می‌دارد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیونگ یانگ همزمان با افزایش تنش‌های در شبه جزیر کره در پی آزمایش موشکی اخیر کره شمالی، رئیس جمهوری همسایه جنوبی خود را «طوطی دست‌آموز آمریکا» لقب داد.

آگهی

پیونگ یانگ همزمان با افزایش تنش‌های در شبه جزیر کره در پی آزمایش موشکی اخیر کره شمالی، رئیس جمهوری همسایه جنوبی خود را «طوطی دست‌آموز آمریکا» لقب داد.

کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در واکنش به انتقاد مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی به آزمایش‌های موشکی هفته گذشته پیونگ یانگ، اظهارات او را «تکرار اعتراض غیرمنطقی و بی‌ادبانه» آمریکا توصیف کرد.

کیم یو جونگ در بیانیه‌ای که توسط رسانه‌های دولتی کره شمالی منتشر شد، با تاکید بر این که مون جائه این «بی‌شرمی را از حد گذرانده» تصریح کرد: «طوطی دست‌آموز آمریکا به جای شرمندگی تنها به فکر جلب ستایش ایالات متحده است.»

سئول با اظهار تاسف شدید از محتوای بیانیه رسمی خواهر رهبر کره شمالی خواستار رعایت اصول حداقلی آداب و معاشرت در مناسبات دو کشور حتی در دوران بحران شد.

ایالات متحده، کره جنوبی و متحدان آنها، اقدام کره شمالی در شلیک هفته گذشته دو فروند موشک بالستیک محکوم کردند. این نخستین آزمایش تسلیحاتی در طول یک سال گذشته بود. کره شمالی هدف از انجام آزمایش‌های تسلیحاتی خود را مقابله با تهدیدهای ارتش ایالات متحده علیه حق حاکمیت ملی خود اعلام کرده است. این در شرایطی است که قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل آزمایش‌های موشک‌های بالستیک و هسته‌ای توسط کره شمالی را که تهدیدی برای صلح بین‌الملل عنوان شده، ممنوع کرده است.

برخی کارشناسان هدف از کره شمالی از آزمایش‌های موشکی اخیر را در چارچوب تلاش تازه این کشور برای وارد آوردن فشار بر آمریکا و وادار کردن دولت جو بایدن به کاهش فشار تحریم‌های وضع شده علیه این کشور ارزیابی کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آشتی دو کره؛ سئول و پیونگ یانگ کانال‌های ارتباطی میان یکدیگر را احیا کردند

طوطی‌های کاکلی برداشتن سرپوش سطل‌های زباله را به یکدیگر می‌آموزند

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد