بر اثر سقوط یک بالگرد نیروی هوایی افغانستان ۹ نفر کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
بالگرد ام‌آی-۱۷ نیروی هوایی افغانستان (عکس تزئینی است)
بالگرد ام‌آی-۱۷ نیروی هوایی افغانستان (عکس تزئینی است)   -  کپی رایت  پایگاه خبری طلوع‌نیوز افغانستان

در نتیجه سقوط یک فروند بالگرد متعلق به نیروی هوایی ارتش افغانستان در اواخر روز چهارشنبه ۲۷ اسفند (حوت)، ۹ تن از نیروهای ارتش این کشور کشته شدند.

وزارت دفاع افغانستان در روز پنجشنبه گفته است که کارشناسان آنها در حال بررسی این رویداد هستند که در ولایت میدان وردک در مرکز افغانستان روی داده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

روح‌الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان با اعلام این خبر گفت این بالگرد از نوع ام‌آی-۱۷ بوده و کشته شدگان این حادثه سقوط، شامل خلبان محمد کریم رحیمی و سه نفر اعضای تیم پرواز و نیز ۵ تن از نیروهای ویژه امنیتی بوده‌اند.

هنوز علت دقیق حادثه معلوم نیست، اما برخی منابع از تیراندازی به این بالگرد پیش از سقوط خبر داده‌اند. خبرگزاری رویترز به نقل از «یک منبع نیروی هوایی» و «یک مقام ولایتی» نوشته است که این بالگرد هنگام برخاستن با موشک مورد اصابت قرار گرفته است.

پایگاه خبری طلوع‌نیوز افغانستان نوشته است که این بالگرد از جمله چهار بالگردی است که مشغول انتقال شماری از نیروهای ویژه به همراه مهمات و مواد غذایی به بهسود بوده‌اند.

حدود چهار ماه پیش نیز یک بالگرد نظامی افغانستان سقوط کرد و طالبان مدعی شد که این بالگرد به همراه یک بالگرد دیگر بر اثر تیراندازی نیروهای این گروه ساقط شده است. دولت افغانستان با رد این ادعا گفته بود که تنها یک بالگرد ارتش این کشور به دلیل نقص فنی در ولایت ننگرهار سقوط کرده است.