Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دونالد ترامپ از هوادارانش خواست واکسن کرونا بزنند

Donald Trump
Donald Trump Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس جمهوری پیشین آمریکا با اشاره به اینکه افراد آزادند انتخاب کنند که واکسن کرونا دریافت کنند یا خیر از هوادارانش خواست واکسن تزریق کنند چرا که «واکسنی عالی است و به خوبی کار می‌کند.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری سابق آمریکا به طرفدارانش توصیه کرد واکسن کرونا بزنند.

آقای ترامپ روز سه‌شنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز با اشاره به تجربه خود در خصوص دریافت واکسن بیماری کووید-۱۹، با اشاره به اینکه این انتخاب در خصوص دریافت یا عدم دریافت واکسن کرونا بخشی از حقوق و آزادی‌های افراد است، افزود: «ما آزادی‌هایی داریم و من هم با آن موافقم اما این یک واکسن عالی است، یک واکسن ایمن که به خوبی کار می‌کند.»

رئيس جمهوری سابق ایالات متحده همچنین در ادامه اشاره کرد که افراد آزاد هستند که خود تصمیم بگیرند می‌خواهند واکسن دریافت کنند یا خیر.

پیشتر تمام روسای جمهوری زنده آمریکا یعنی بیل کلینتون، جرج بوش پسر و باراک اوباما، از مردم این کشور خواسته بودند تا با دریافت واکسن کرونا خود را در برابر این بیماری ایمن سازند.

نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که بیشترین میزان مقاومت در برابر دریافت واکسن در آمریکا به جمهوری خواهان و کسانی که به دونالد ترامپ رای داده‌اند مربوط می‌شود. شبکه سی بی‌اس آمریکا در نظرسنجی که در این رابطه منتشر شده می‌گوید یک سوم جمهوری خواهان قصد ندارند واکسن کرونا بزنند.

در نظرسنجی دیگری که رادیو ملی آمریکا انجام داده تقریبا نیمی از مردان جمهوری خواه می‌گویند برنامه‌ای برای دریافت واکسن کرونا ندارند چرا که به کارایی آن اعتماد ندارند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم در نظرسنجی جداگانه می‌گوید ۴۲ درصد جمهوری‌خواهان گفته‌اند قطعا یا به احتمال خیلی زیاد واکسن بیماری کووید-۱۹ را تزریق نخواهند کرد.

آقای ترامپ در بخش دیگری از گفتگوی خود با انتقاد از عملکرد آنتونی فائوچی، رئیس مرکز بیماری‌های عفونی آمریکا گفت: «من اقدامات فوق‌العاده‌ای برای کنترل بیماری کرونا انجام دادم. دکتر فائوچی هیچ کاری جز تصمیمات اشتباه نداشت اما من بسیار زودتر از چیزی که آنها تصور کنند مرزهای کشور را بستم و اجازه ندادم افراد از اروپا و چین به کشور بیایند تا کرونا را کنترل کنم. من با این اقدامات کشور و حتی جهان را حفظ کردم.»

کارشناسان می‌گویند توصیه ترامپ به طرفدارانش می‌تواند بر افزایش اعتماد عمومی و تمایل مردم به دریافت واکسن بیفزاید. او البته پیشتر و در ۲۸ فوریه هم به طرفداران خود توصیه کرده بود واکسن بزنند تا خود را در برابر این بیماری ایمن سازند.

آقای ترامپ همچنین در بخش پایانی این گفتگوی تلفنی در پاسخ به سوال اینکه آیا قصد دارد برای انتخابات ۲۰۲۴ مجددا نامزد شود یا خیر گفت: «بر اساس نظرسنجی‌ها همه خواهان آمدن من هستند و بخت بالایی هم برای پیروزی دارم اما فعلا باید به فکر باز پس گیری مجلس نمایندگان باشیم. من فکر می‌کنم با شرایطی که امروز داریم بخت بسیار خوبی داریم که مجلس نمایندگان را از دست دموکرات‌ها خارج کنیم. بعد از آن باید در مورد انتخابات ۲۰۲۴ تصمیم بگیرم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جمهوریخواهان گزینه وفادار به ترامپ را به عنوان جانشین لیز چینی برگزیدند

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود