Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

اولین سخنرانی ترامپ در عصر پساترامپ: شاید برای بار سوم نیز شکستشان دادم

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ ضمن کم‌اهمیت جلوه دادن اختلاف‌های درونی حزب جمهوریخواه تاکید کرد که یک سوی اختلاف‌های کنونی «چند نفر از سیاستمداران در واشنگتن» و در طرف دیگر «بقیه در سراسر کشور» قرار دارند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا یکشنبه شب در اولین سخنرانی خود پس از ترک کاخ سفید خواستار «اتحاد جمهوریخواهان» شد.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده که در «کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار» (CPAC) در فلوریدا حضور یافته بود به طور تلویحی از احتمال نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ سخن گفت. او ضمن انتقاد از جو بایدن، جانشین خود در کاخ سفید تلاش کرد تا منتقدانش در داخل حزب جمهوریخواه را به حاشیه براند.

دونالد ترامپ ضمن نام بردن از ۱۰ عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان و هفت سناتور این حزب که به دومین طرح استیضاح وی رای مثبت دادند خواستار حذف آنها از صحنه سیاسی شد. لیز چنی، سومین مقام ارشد حزب جمهوریخواه در مجلس نمایندگان یکی از سیاستمدارانی بود که به دومین استیضاح دونالد ترامپ رای مثبت داد. او همچنین چند روز پیش خواستار عدم نقش آفرینی دونالد ترامپ در آینده سیاسی آمریکا و حزب جمهوریخواه شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئيس جمهوری سابق آمریکا همچنین با تکرار ادعای «تقلب» در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) گفت که جو بایدن «فاجعه بارترین» ماه نخست زمامداری را در میان روسای جمهوری ایالات متحده تجربه کرده است.

دونالد ترامپ ضمن کم اهمیت جلوه دادن اختلاف های درونی حزب جمهوریخواه تاکید کرد که یک سوی اختلاف های کنونی «چند نفر از سیاستمداران در واشنگتن» و در طرف دیگر «بقیه در سراسر کشور» قرار دارند. چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده پیش از این از احتمال تاسیس یک حزب جدید سخن گفته بود. وی با این حال چنین احتمالی را در جریان سخنرانی خود منتفی دانست. او گفت: «من به نبرد در کنار شما ادامه می دهم. احزاب جدید تاسیس نخواهیم کرد.»

دونالد ترامپ، ۷۴ ساله در بخشی از سخنرانی خود گفت که جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ کنترل مجلس نمایندگان و مجلس سنا را از دموکرات ها بازپس خواهند گرفت. وی در ادامه ضمن تاکید بر پیروزی نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ گفت: «حالا او چه کسی خواهد بود؟ چه کسی؟ [...] شاید تصمیم گرفتم برای سومین بار هم [دموکرات ها] را شکست بدهم.»

سخنرانی یکشنبه شب دونالد ترامپ تهدیدی علیه منتقدان خود در داخل حزب جمهوریخواه محسوب می شود. او وعده داده است که با حمایت از رقبای منتقدانش در رقابت های درون حزبی آنها را از صحنه سیاسی حذف خواهد کرد. رئیس جمهوری پیشین آمریکا که امکان ارتباط گیری با دهها میلیون هوادار خود از طریق شبکه های اجتماعی را از دست داده است برای کسب نامزدی جمهوریخواهان در سال ۲۰۲۴ علاوه بر پیروزی حزبش در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ به حذف منتقدانش در داخل حزب در جریان رقابت های مقدماتی نیز نیاز خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: من کسی هستم که می‌خواهد دموکراسی را نجات دهد

سازمان ترامپ هدف تحقیقات کیفری دادستان نیویورک قرار گرفت

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است