Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

توییتر زیر آتش انتقادات؛ حساب کاربری نوجوان مخالف اسلام پس از تعلیق فعال شد

twitter
twitter Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت کشور فرانسه در پی تهدیدها، روند محافظت ۲۴ ساعته از او را آغاز کرد. این دختر نوجوان ماه مارس سال گذشته میلادی، در صفحه اینستاگرام خود تصاویری منتشر کرد که در آن به مقدسات دین اسلام توهین شده بود.

آگهی

توییتر روز یکشنبه برای چند ساعت حساب کاربری میلا، نوجوان فرانسوی که سال گذشته با انتشار یک ویدئوی جنجالی در انتقاد از اسلام به مرگ تهدید شد، به حالت تعلیق درآورد اما روز دوشنبه این حساب کاربری فعال شد.

توییتر ابتدا اعلام کرد که میلا قوانین این شرکت در بخش آزار و اذیت را نقض کرده است اما با شدت گرفتن انتقادها گفت که این تعلیق حساب ناشی از یک اشتباه بوده است. 

میلا، دختری نوجوانی است که با ۲۲ هزار دنبال کننده در توییتر یکی از منتقدان رواج اسلام در فرانسه است.

پس از تعلیق این حساب از سوی توییتر، دو مقام دولتی فرانسوی یعنی مارلن شیاپا، وزیر شهروندی و سدریک او، وزیر دنیای دیجیتال فرانسه تعلیق حساب «میلا» را مصداق نقض حقوق شهروندی و آزادی بیان دانسته و از اقدام توییتر انتقاد کردند.

مارین لوپن، رهبر حزب راستگرای افراطی «اتحاد ملی» هم به شدت از این شرکت انتقاد کرد.

وی در صفحه توییتر خود نوشت که شرکت آمریکایی به جای اینکه از میلا حمایت کند، جبهه مخالفان دموکراسی را برگزیده است. به گفته او: « زمان آن رسیده تا از آزادی بیان دربرابر قدرت نمایی تکراری شرکت های خصوصی محافظت شود.»

بدین ترتیب یازده ساعت پس از تعلیق حساب کاربری میلا که به نظر می‌رسد با گزارش دیگر کاربران و حملات توییتری تعلیق شده بود فعال شد و توییتر به خبرگزاری فرانسه گفت که «بستن این حساب کاربری بدلیل یک اشتباه بوده است.»

این شرکت به شبکه تلویزیونی فرانسوی ب اف ام نیز گفت که «حساب کاربری میلا دوشنبه پانزدهم مارس دوباره در اختیار صاحب حساب قرار گرفته است.»

سدریک او، وزیر دنیای دیجیتال از مسئولان توییتر فرانسه خواست تا در اجرای قوانین خود دقت بیشتری داشته باشند تا به ناحق حساب کاربری شهروندان فرانسوی از کار نیفتد.

میلا نوجوان همجنسگراست که سال گذشته بدلیل انتقادات شدید از اسلام تهدید به مرگ شد.

وزارت کشور فرانسه در پی تهدیدها، روند محافظت ۲۴ ساعته از او را آغاز کرد. این دختر نوجوان ماه مارس سال گذشته میلادی، در صفحه اینستاگرام خود تصاویری منتشر کرد که در آن به مقدسات دین اسلام توهین شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسلام گرایی افراطی از تروریسم متفاوت است

از ماموریت قناری تا کلاغ سیاه؛ به راه افتادن کارزار ارعاب در فضای مجازی علیه حامیان اسرائیل و فلسطین

توان و اراده فرانسه برای گسترش چتر هسته‌ای به اتحادیه اروپا؛چالش‌های پاریس در فضای امنیتی جدید چیست؟