تهدید به قتل و تجاوز علیه نوجوان منتقد اسلام؛ پلیس فرانسه وارد عمل شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تهدید به قتل و تجاوز علیه نوجوان منتقد اسلام؛ پلیس فرانسه وارد عمل شد
کپی رایت  عکس از آسوشیتدپرس

کریستوف کَستَنِر، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که پلیس این کشور وظیفه محافظت از یک نوجوان منتقد دین اسلام را برعهده گرفته است.

به گفته وزیر کشور فرانسه پلیس این کشور به دلیل موج تهدیدها علیه این نوجوان تصمیم به محافظت از او و خانواده اش گرفته است.

میلا نام نوجوان ۱۶ ساله فرانسوی است که به دلیل انتقادات تندش از دین اسلام در شبکه های اجتماعی تهدید به قتل و یا تجاوز جنسی شده است. این دختر نوجوان همجنسگرا حدود دو هفته پیش ویدئویی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد که در آن به مقدسات دین اسلام توهین شده بود.

کریستوف کستنر تاکید کرده است که دولت این کشور وظیفه دارد از «حق» میلا برای «انتقاد از یک دین» دفاع کند. وزیر کشور فرانسه همچنین از کسانی که به گفته وی به بهانه «اسلام هراسی» اجازه «انتقاد از اسلام» ا نمی دهند انتقاد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «در کشور ما حق توهین به مقدسات وجود دارد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

میلا از زمان انتشار ویدئوی جنجالیش در اینستاگرام نتوانسته است سر کلاس درس در دبیرستان حاضر شود. ژان میشل بلانکه، وزیر آموزش فرانسه در واکنش به وضعیت این نوجوان تاکید کرد که دولت شرایط را برای بازگشت میلا بر سر کلاس درس فراهم خوهد کرد.

گروهی از هم کلاسی های میلا از سخنان او ابراز انزجار کرده بودند. این نوجوان ۱۶ ساله چند روز پیش با حضور در یک برنامه تلویزیونی تاکید کرد که از سخنانش در مورد اسلام پشیمان نیست و «توهین به مقدسات» را حق خود می داند.

او با این حال ضمن عذرخواهی از کسانی که سخنانش برای آنها آزاردهنده بوده تصریح کرد که به دنبال هدف گرفتن افراد نبوده است. وی گفت: «من می‌خواستم به مقدسات توهین کنم، می خواستم از یک دین سخن بگویم و آنچه را که فکر می کنم بیان کنم.»

انتشار ویدئوی انتقاد میلا از دین اسلام سیاستمداران فرانسه را به دو گروه تقسیم کرده است. گروهی از آنها مانند کریستوف کستنر از میلا و «حق توهین به مقدسات» دفاع کرده اند. در مقابل گروهی دیگر مانند سگولن رویال، وزیر سابق محیط زیست از میلا به دلیل جنبه «توهین آمیز» سخنانش انتقاد کرده اند.