کیفرخواست دادستانی فرانسه علیه سه دختر تهدیدکننده نوجوان منتقد اسلام

پرونده تهدیدکنندگان دختر نوجوان منتقد اسلام در فرانسه
پرونده تهدیدکنندگان دختر نوجوان منتقد اسلام در فرانسه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستانی فرانسه روز چهارشنبه ۱۷ مه (۲۸ خرداد) اعلام کرد که برای سه دختر نوجوان که پیشتر یک دختر دبیرستانی منتقد اسلام را به مرگ تهدید کرده بودند، پرونده قضایی تشکیل داده است.

آگهی

دادستانی فرانسه روز چهارشنبه ۱۷ ژوئن (۲۸ خرداد) اعلام کرد که برای سه دختر نوجوان که پیشتر یک دختر دبیرستانی منتقد اسلام را به مرگ تهدید کرده بودند، پرونده قضایی تشکیل داد و آن ها را متهم شناخت.

میلا، ۱۶ ساله، چندی پیش در حساب اینستاگرام خود اسلام را «دین مزخرفی» خوانده بود. پست اینستاگرام وی بعد از انتشار به سرعت در شبکه های اجتماعی پخش شد و بحث هایی را درباره حدود آزادی بیان در فرانسه برانگیخت.

خانواده میلا از زمان این تهدیدها تحت محافظت پلیس قرار گرفته اند و خود او نیز مجبور شده است مدرسه‌اش را عوض کند.

اودری کی، دادستان استان ایزر در جنوب فرانسه محل زندگی میلا، گفته است یک نوجوان ۱۶ ساله و دو نوجوان ۱۷ ساله در این پرونده متهم شناخته شده اند.

دو نوجوان ۱۷ ساله در اوایل ماه جاری اذعان کرده بودند که اطلاعات شخصی میلا را از اینترنت برداشته و به یک پسر جوان تر داده اند.

این دو پس از این اعتراف به اتهام سرقت و در اختیارگیری اطلاعات خصوصی شخص دیگر تحت نظر قضایی قرار گرفته اند تا نتیجه تحقیقات مشخص شود.

پسر جوان نیز به اتهام دراختیارگیری اطلاعات سرقتی، آزار مجازی و پخش اطلاعات خصوصی شخص ثالث تحت نظر قرار گرفته است.

در ماه فوریه و در پی بالا گرفتن بحث‌ها پیرامون آزادی بیان در فرانسه، میلا با حضور در یک برنامه تلویزیونی تاکید کرد که از سخنانش در مورد اسلام پشیمان نیست و «توهین به مقدسات» را حق خود می داند.

او با این حال ضمن عذرخواهی از کسانی که سخنانش برای آنها آزاردهنده بوده تصریح کرد که به دنبال هدف گرفتن افراد نبوده است. وی گفت: «من می‌خواستم به مقدسات توهین کنم، می خواستم از یک دین سخن بگویم و آنچه را که فکر می کنم بیان کنم.»

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه ماه فوریه با دفاع از میلا گفته بود حق کفرگویی در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده و باید از دختر نوجوان محافظت شود.

کریستوف کستنر، وزیر کشور فرانسه نیز تاکید کرده بود دولت این کشور وظیفه دارد از «حق» میلا برای «انتقاد از یک دین» دفاع کند.

پیشتر در ماه ژانویه تحقیق قضایی درباره اینکه آیا اظهارات میلا «تحریک به تنفر نژادی» بوده است یا نه، از سوی دادگستری فرانسه مختومه اعلام شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهدید به قتل و تجاوز علیه نوجوان منتقد اسلام؛ پلیس فرانسه وارد عمل شد

ویدئو؛ هزاران فرانسوی اسلام هراسی را محکوم کردند

واکنش راست و چپ افراطی فرانسه به برگزاری تظاهرات علیه «اسلام هراسی»