هکرهای باج‌خواه سومین بیمارستان فرانسه را فلج کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حمله سایبری (عکس تزئینی است)
حمله سایبری (عکس تزئینی است)   -  Copyright  AP Photo

سومین حمله سایبری به بیمارستان های فرانسه طی یک ماه اخیر باعث شد تا بیمارستانی در منطقه «پیرنه آتلانتیک» در جنوب غربی این کشور امکان خدمات رسانی به بیماران را از دست بدهد.

گروهی از هکرها ضمن از کار انداختن شبکه رایانه ای بیمارستانی در شهر اولورون-سن-ماری در نزدیکی مرز اسپانیا خواستار دریافت ۵۰ هزار دلار آمریکا در ازای پایان این حمله سایبری شدند. آنها راه پرداخت این رقم را نیز استفاده از رمزارز بیت کوین تعیین کرده اند.

در جریان حملات سایبری به بیمارستان ها امکان دسترسی به اطلاعات ثبت شده بیماران در رایانه ها وجود ندارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیمارستان شهر اولورون-سن-ماری در حالت عادی امکان پذیرش ۳۰۰ بیمار را دارد. شمار اعضای کادر درمان این بیمارستان نیز ۶۰۰ نفر است.

دو بیمارستان دیگر فرانسه نیز طی یک ماه گذشته هدف حملات سایبری قرار گرفته بودند. یکی از این بیمارستان ها در دکس در جنوب غربی فرانسه و دیگری در ویلفرانش-سور-سون در نزدیکی شهر لیون واقع شده اند.

مسئولان واحد امنیت سایبری ژاندارمری فرانسه و اداره ملی اطلاعات و امنیت سامانه ها در این کشور تحقیق در مورد حمله هکرها به شبکه رایانه ای بیمارستان اولورون-سن-ماری را آغاز کرده اند. سومین حمله سایبری به یکی از بیمارستان های فرانسه در حالی صورت می گیرد که این کشور به دلیل همه گیری بیماری «کووید ۱۹» از نظر شرایط بهداشتی و درمانی در وضعیت اضطراری به سر می برد.

تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت ویژه (آی سی یو) بیمارستان های فرانسه طی روزهای گذشته به رکورد موج اول شیوع ویروس کرونا نزدیک شده است.