Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتحادیه اروپا واکسن تک دُزی «جانسون‌اندجانسون» را تایید کرد

واکسن جانسون‌اندجانسون
واکسن جانسون‌اندجانسون Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آژانس دارویی اروپا، روز پنجشنبه ۱۱ مارس (۲۱ اسفند) اعلام کرد که «پس از ارزیابی دقیق» از داده‌های شرکت جانسون‌اندجانسون به این نتیجه رسیده است که این واکسن معیارهای اثربخشی، ایمنی و کیفیت را دارد و برای تمامی بزرگسالان بالای ۱۸ سال مجاز است.

آگهی

آژانس دارویی اروپا، واکسن تک دُزی کرونا، تولیدی شرکت جانسون‌اندجانسون را تایید کرد. در پی این تایید کمیسیون اروپا نیز مجوز استفاده از آن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را صادر کرد.

این واکسن پس از واکسن‌های دو دُزی تولیدی فایزر و بیون‌تک، مدرنا و آکسفورد و آسترازنکا چهارمین واکسنی است که تاییدیه این نهاد اروپایی را برای استفاده در ۲۷ کشور اروپایی دریافت می‌کند.

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت: «واکسن جانسون‌اندجانسون به ما کمک می‌کند تا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ واکسیناسیون در سطح اروپا را افزایش دهیم.»

وی تصریح کرد: «این واکسن تنها یک دُز است که ما را یک قدم دیگر به هدف واکسیناسیون ۷۰ درصد جمعیت بزرگسال تا پایان تابستان نزدیک می‌کند.»

آژانس دارویی اروپا، روز پنجشنبه ۱۱ مارس (۲۱ اسفند) اعلام کرد که «پس از ارزیابی دقیق» از داده‌های شرکت جانسون‌اندجانسون به این نتیجه رسیده است که این واکسن معیارهای اثربخشی، ایمنی و کیفیت را دارد و برای تمامی بزرگسالان بالای ۱۸ سال مجاز است.

امر کوک، مدیر اجرایی این نهاد اروپایی گفت: «با این تاییدیه، مقامات سراسر اتحادیه اروپا گزینه دیگری برای مبارزه با بیماری همه‌گیر و محافظت از جان و سلامتی شهروندان خود خواهند داشت.»

آژانس دارویی اروپا در بیانیه خود گفته است که واکسن تک دُزی جانسون‌اندجانسون برای پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ حدود ۶۷ درصد کارایی دارد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا این واکسن را در اواخر فوریه تایید کرده بود.

اثرگذاری واکسن «جانسون‌اندجانسون» طبق آزمایش‌های بالینی در پیشگیری از ابتلا به «نوع شدید بیماری کووید-۱۹» در ایالات متحده آمریکا ۸۵.۹ درصد، در آفریقای جنوبی ۸۱.۷ درصد و در برزیل ۸۷.۶ درصد بوده است.

میزان اثرگذاری دو دُز واکسن‌های فایزر و مدرنا حدود ۹۵ درصد است. اما طبق تحقیقات مشخص شده است که هر سه واکسن در برابر بستری شدن بیماران در بیمارستان و مرگ کاملا و به طور ۱۰۰ درصد محافظت می‌کند. اثرگذاری واکسن «جانسون‌اندجانسون» در جلوگیری از انتقال بیماری نیز طبق تحقیقات ۷۵ درصد عنوان شده است.

اتحادیه اروپا تلاش کرده است تا به سرعت دُزهای واکسن کرونا را در سطح کشورهای اروپایی عضو توزیع کند تا ایمن‌سازی شهروندان آسیب‌پذیرتر انجام شود. اما واکسیناسیون در سطح اتحادیه اروپا بسیار عقب تر از کشورهایی مانند اسرائیل، بریتانیا، شیلی و ایالات متحده آمریکا است.

اروپا هفته گذشته یک میلیون ابتلای جدید به کووید-۱۹ را ثبت کرد که ۹ درصد نسبت به هفته قبل از آن افزایش داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نظرسنجی یورونیوز در چهار کشور اروپایی؛ آیا حاضر به دریافت واکسن مجانی کرونا هستید؟

هشدار چین به اتحادیه اروپا بر سر تایوان: «فن در لاین» با آتش بازی می‌کند

نگرانی اتحادیه اروپا از فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین؛ بورل قطعنامه کنست اسرائیل را محکوم کرد