Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شمار قربانیان کووید۱۹ در ایتالیا از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت

همه‌گیری کرونا در ایتالیا
همه‌گیری کرونا در ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر بهداشت ایتالیا روز یکشنبه وعده داد کارزار واکسیناسیون در کشور را که همانند اغلب نقاط اروپا به جهت تاخیر در دریافت محموله‌های سفارش داده شده با کندی همراه است، تسریع ببخشد.

آگهی

ایتالیا روز دوشنبه ضمن ارائه آمار روزانه تعداد مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا اعلام کرد که شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ در این کشور از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشته است.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت ایتالیا، با جان باختن ۳۱۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ طی بیست و چهار ساعت گذشته شمار قربانیان این بیماری یک‌ سال پس از ظهور نخستین نشانه‌های ابتلا به کووید در این کشور به یکصد هزار و ۱۰۳ نفر افزایش یافته است.

ناحیه لمباردی واقع در شمال ایتالیا که از آن به عنوان قلب اقتصادی این کشور یاد می‌شود با ثبت حدود ۳۰ هزار قربانی بیشترین تاثیر را از شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری بیماری کووید۱۹ پذیرفته است.

پس از لبماردی سه ناحیه دیگر واقع در شمال،‌ شمال غربی و شمال شرقی این کشور یعنی «امیلیا-رومانیا»، «پیمونت» و «ونتو» قرار دارند که به ترتیب هر یک ۳۰، ۱۱ و ۱۰ هزار مورد مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ را در میان جمعیت خود به ثبت رسانده‌اند.

فرانس پرس با تهیه گزارشی در این خصوص این نکته را یادآوری کرده که شمار قربانیان در ایتالیا اغلب با آنچه رسما اعلام شده تفاوت دارد.

ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا روز دوشنبه در پیامی ویدیویی به مناسبت روز جهانی زن به وضعیت همه‌گیری بیماری در کشورش اشاره کرد و گفت: «ما اکنون با موج جدیدی از وخامت بحران بهداشتی روبرو هستیم. همه شهروندان باید تا آنجا که می توانند در جهت محدود کردن بیشتر شیوع و انتشار ویروس بکوشند. این وظیفه همچنین بر عهده دولت است که به سهم خود در این مسیر حرکت کند.»

آقای دراگی در ادامه سخنان خود یادآور شد: «همه‌گیری مهار نشده اما سرعت بخشیدن به کارزار واکسیناسیون می‌تواند به نتیجه‌ای منجر شود که این مهم دور از دسترس نباشد.»

نخست وزیر ایتالیا همچنین افزود که می‌خواهد با استفاده از این فرصت پیامی امیدبخش را در این جهت به شهروندان منتقل کند.

یک اندیشکده فعال در زمینه بهداشت هفته گذشته در گزارشی از افزایش ۳۳ درصدی شمار هفتگی مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در ایتالیا طی دوره زمانی ۲۴ فوریه تا دوم مارس خبر داد و تاکید کرد که این میزان (۱۲۳ هزار مورد ابتلا) بالاترین آمار ثبت شده پس از دسامبر گذشته بوده است.

لوئیجی دی مایو، وزیر امور خارجه ایتالیا نیز روز یکشنبه با انتشار پیامی فیس‌بوکی تصریح کرد که با توجه به تازه‌ترین آمار ثبت شده لازم است که اقدامات سختگیرانه‌تری در پیش گرفته شود.

وضع محدودیت‌های بیشتر سراسری ضربه‌ای دیگر به سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو خواهد بود که سال گذشته میلادی به جهت اجبار دولت در وضع مقررات قرنطینه عمومی دچار یک رکود شدید شد.

از سوی دیگر نتایج یک نظرسنجی که ابتدای هفته جاری از سوی نشریه کوریره دلا سرا منتشر شد،‌ نشان می‌دهد که ۴۴ درصد از مردم ایتالیا با وضع تدابیر سختگیرانه‌تر و محدودیت‌های بیشتر موافق هستند در حالی که این میزان بر اساس نظرسنجی انجام شده در دو هفته گذشته تنها ۳۰ درصد اعلام شده بود.

وزیر بهداشت ایتالیا روز یکشنبه وعده داد کارزار واکسیناسیون در کشور را که همانند اغلب نقاط اروپا به جهت تاخیر در دریافت محموله‌های سفارش داده شده با کندی همراه است، تسریع ببخشد.

وی تاکید کرد که ایتالیا تا پایان ماه ژوئن ۵۰ میلیون دُز واکسن در اختیار خواهد داشت که با این داشته می‌توان دست کم نیمی از جمعیت این کشور یعنی ۳۰ میلیون نفر را واکسینه کرد.

بر اساس این گزارش تاکنون ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار دُز واکسن در ایتالیا به افراد دارای اولویت نخست تزریق شده و تنها ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر از شهروندان این کشور موفق به دریافت دومین دُز واکسن شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد رهبران جهان در تهیه پیمانی مشترک برای مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر آینده

لطف ویروس کرونا به ایتالیایی‌ها همزمان با بارش شدید برف

پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد