Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تهدید علیه ساختمان کنگره آمریکا؛ «طرح احتمالی» گروهی شبه‌نظامی کشف شد

تدابیر امنیتی در اطراف ساختمان کنگره
تدابیر امنیتی در اطراف ساختمان کنگره Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از هواداران «کیو انان» طی روزهای گذشته اطلاعات و گزارش‌هایی جعلی را مبنی بر به قدرت رسیدن دوباره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در روز پنجشنبه چهار مارس (۱۴ اسفند) منتشر کرده بودند.

آگهی

مسئولان محافظت از ساختمان کنگره آمریکا می گویند «طرح احتمالی» گروهی شبه نظامی را که قصد داشتند روز پنجشنبه به داخل این ساختمان نفوذ کنند کشف کرده اند. 

طرح کشف شده به نظر می رسد با تئوری های توطئه که گروه های راست افراطی از جمله اعضای «کیو انان» (QAnon) به آن باور دارند مرتبط باشد. گروهی از هواداران «کیو انان» طی روزهای گذشته اطلاعات و گزارش هایی جعلی را مبنی بر به قدرت رسیدن دوباره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در روز پنجشنبه چهار مارس (۱۴ اسفند) منتشر کرده بودند. 

یورش گروهی از طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در روز ششم ژانویه (۱۷ دی) منجر به تصویب طرح استیضاح او در مجلس نمایندگان شد. با این حال مجلس سنای ایالات متحده پس از پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ او را از اتهام «تشویق به شورش» تبرئه کرد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گروهی از اعضای «کیو انان» در روزهای گذشته بر این باور بودند که دومین دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ روز چهار مارس آغاز خواهد شد. روز چهار مارس تا سال ۱۹۳۳ میلادی روز تحلیف رئیس جمهوری آمریکا پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بود. با این حال از سال ۱۹۳۳ مراسم تحلیف رئیس جمهوری منتخب در روز ۲۰ ژانویه برگزار شد تا به این ترتیب دوره انتقال قدرت کوتاه تر شود. 

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز ۲۰ ژانویه سال جاری (اول بهمن) با ادای سوگند در برابر ساختمان کنگره دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کرد. 

دو مقام پلیس آمریکا که نخواستند نامشان فاش شود گفته اند که با بررسی گفتگوهای اینترنتی میان اعضای یک گروه شبه نظامی متوجه طرح آنها برای نفوذ به داخل ساختمان کنگره شده اند. بسیاری از ماموران محافظت از ساختمان کنگره و مقامات فدرال قرار است طی هفته جاری با حضور در کنگره در مورد عملکرد خود در روز شش ژانویه توضیح دهند. 

مجلس نمایندگان آمریکا با توجه به تهدیدهای امنیتی چهارشنبه شب به جلسات این هفته خود خاتمه داد. با این حال ماموران محافظت از ساختمان کنگره اعلام کرده اند که اطلاعاتی مبنی بر احتمال سفر اعضای گروه های شبه نظامی به واشنگتن برای شرکت در یورش مجدد به ساختمان کنگره دریافت نکرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو بایدن: از نامزدی در انتخابات کناره‌گیری کردم تا ملت آمریکا متحد شود

تجمع معترضان مقابل ساختمان کنگره آمریکا همزمان با سخنرانی نتانیاهو در کاپیتول

از تحریم سخنرانی تا تظاهرات؛ نتانیاهو خطاب به کنگره آمریکا: پیروزی ما، پیروزی شما است