Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مخالفان مادورو دولت ونزوئلا را به فروش «غیرقانونی» ذخایر طلا متهم کردند

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا
نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نماینده خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از امارات عربی متحده به عنوان مرکز اصلی «سرقت بزرگ از ثروت‌های ونزوئلا» یاد کرد.

آگهی

مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز چهارشنبه دولت این کشور را متهم کردند که به طور «غیرقانونی» ذخایر طلای این کشور را برای افزایش نقدینگی و مقابله با تحریم های آمریکا فروخته است.

خولیو بورخس از مخالفان دولت ونزوئلا و نماینده خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون این کشور از امارات عربی متحده به عنوان مرکز اصلی «سرقت بزرگ از ثروت های ونزوئلا» یاد کرد. به گفته وی دولت ونزوئلا با فروش طلاهای این کشور در سال ۲۰۲۰ «بیش از یک میلیارد یورو» درآمد کسب کرده است.

وی افزود وجه نقد زیادی در ازای طلای ونزوئلا از امارات عربی متحده به ونزوئلا منتقل شده است. خولیو بورخس که به آمریکا سفر کرده است نتیجه تحقیقات در مورد فروش طلاهای ونزوئلا را در اختیار وزرات خزانه داری ایالات متحده و کمیته روابط خارجی مجلس سنای این کشور گذاشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته او این تحقیقات درباره فروش ۳۰۰ تن طلا از سال ۲۰۱۴ تاکنون انجام شده است و از دخالت کشورهای روسیه، مالی و امارات عربی متحده در این ماجرا حکایت دارد.

خولیو بورخس مدعی شده است که پول فروش ذخایر طلای ونزوئلا «بدون حساب و کتاب» وارد کشور می شود. دولت ونزوئلا تاکنون به ادعاهای خولیو بورخس و سفر او به آمریکا واکنشی نشان نداده است. آخرین داده های بانک مرکزی ونزوئلا نشان می دهد که در ماه دسامبر گذشته ذخایر طلای این نهاد ۸۵.۷ تن بوده است.

خولیو بورخس تاکید کرده است که «اسناد، تصاویر و ویدئوهایی» را در اختیار دارد که اثبات کننده ادعاهایش هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا پس از پانزده سال برای انتخابات ونزوئلا ناظر اعزام می‌کند

رقابت ایران و ونزوئلا برای بازگشت به بازار؛ قیمت نفت در سال ۲۰۲۱ تا کجا بالا می‌رود؟

«انقلابی‌های گرسنه» در انتخابات ونزوئلا؛ مسبب تحریم‌های آمریکاست یا سیاست‌های چاوز و مادورو؟