نیروهای جیش‌العدل به یک خودروی سپاه در شهر سراوان حمله کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکس
عکس   -  Copyright  خبرگزاری تسنیم

رسانه‌های داخلی ایران عصر سه‌شنبه از وقوع حملۀ مسلحانه گروه جیش العدل به یک خودروی متعلق به سپاه پاسداران در شهر سراوان خبر دادند. به گفته منابع نزدیک به این گروه تا ۵ عضو سپاه در این حمله کشته شده‌اند. 

شبکۀ خبر ایران به نقل از محمدهادی مرعشی، معاون امنیتی-انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان اعلام کرد که این حمله در منطقه کشتگان بخش بم‌پشت شهرستان سراوان روی داده است.

آقای مرعشی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم نیز اعلام کرد: «گروهک تروریستی جیش‌الظلم به ‌خودروی حامل نیروهای یگان مهندسی و غیرمسلح در شهرستان سراوان حمله‌ مسلحانه کرد.»

شهر سراوان و مناطق اطراف آن در جنوب‌شرق ایران، از دوشنبه ۴ اسفند (۲۲ فوریه) در پی تیراندازی‌ها در مرز ایران و پاکستان که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از سوخت‌بران شد، صحنه درگیری میان معترضان محلی و نیروهای نظامی و امنیتی است.

گفته می‌شود در جریان تیراندازی‌های ۴ اسفند دست‌کم ۱۰ نفر کشته شده‌اند؛ اگرچه مقامات رسمی ایران شمار کشته شدگان را ۲ تا ۳ نفر اعلام کرده‌اند.

اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی طی یک هفته گذشته حاکی از آن بود که در پی گسترش این اعتراضات، شماری از مغازه داران در سراوان و زاهدان دست به اعتصاب زده‌اند.

اینترنت منطقه قطع شده و مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز کشتار سوخت‌بران را محکوم کرده است.

خبرها حاکی از آن است که در این مدت به برخی از ساختمان‌های اداری از جمله فرانداری سراوان حمله و یک خودروی نیروی انتظامی آتش زده شده است.

پیش از این دیدبان حقوق بشر به درگیری‌های مرگبار سراوان واکنش نشان داده و خواستار انجام تحقیقات «شفاف و بی‌طرفانه» درباره آن شده بود.