اسرائیل به جمهوری چک، گواتمالا و هندوراس واکسن هدیه داد

اسرائیل به جمهوری چک، گواتمالا و هندوراس واکسن هدیه داد
اسرائیل به جمهوری چک، گواتمالا و هندوراس واکسن هدیه داد Copyright Tsafrir Abayov/Copyright 2020 The Associated Press All rights reserved
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائیل به جمهوری چک، گواتمالا و هندوراس واکسن هدیه داد

اسرائیل یک روز پس از تصمیم جمهوری چک به گشایش نمایندگی دیپلماتیک این کشور در بیت‌المقدس (اورشلیم) ۵هزار دوز واکسن کرونا مدرنا به پراگ هدیه داد.

آگهی

به گزارش وبسایت یوراکتیو دولت اسرائیل روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای، بدون اشاره به نام کشوری خاص اعلام کرد: «تصمیم گرفته شد که به گروه‌های دارویی [تشکیلات خودگردان] فلسطینی و چندن کشور که با اسرائیل تماس گرفته بودند با مقداری واکسن به‌شکل نمادین همکاری کنیم.»

اسرائیل پیشتاز واکسیناسیون کرونا در جهان است و مقام‌های بهداشت و درمان این کشور از مشهود بودن تاثیر واکسن بر ایجاد مصونیت و جلوگیری از ابتلا به اشکال شدید بیماری کووید خبر می‌دهند.

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند علاوه بر جمهوری چک، گواتمالا و هندوراس هر کدام ۵هزار دوز واکسن از این کشور هدیه گرفته‌اند. گواتمالا پیشاپیش سفارت خود را به بیت‌المقدس (اورشلیم) منتقل کرده و هندوراس قرار است به زودی همین کار را انجام دهد.

توماش پتریچک، وزیر امور خارجه جمهوری چک با تائید دریافت واکسن از اسرائیل گفته است که سفارت این کشور در تل‌ آویو می‌ماند و باز کردن یک نمایندگی دیپلماتیک در بیت‌المقدس (اورشلیم) به هیچ وجه روابط میان پراگ با تشکیلات خودگردان فلسطینی را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشایی رستوران‌ها در اسرائیل؛ نتانیاهو از بازگشت به زندگی خبر داد

اسرائیل اطلاعات پزشکی شهروندانش را در مقابل دریافت گسترده واکسن فایزر تبادل می‌کند

تانک دزدیده شده از پایگاه نظامی اسرائیل در محله اسقاطی‌ها پیدا شد