اسرائیل به جمهوری چک، گواتمالا و هندوراس واکسن هدیه داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
اسرائیل به جمهوری چک، گواتمالا و هندوراس واکسن هدیه داد
اسرائیل به جمهوری چک، گواتمالا و هندوراس واکسن هدیه داد   -   کپی رایت  Tsafrir Abayov/Copyright 2020 The Associated Press All rights reserved

اسرائیل یک روز پس از تصمیم جمهوری چک به گشایش نمایندگی دیپلماتیک این کشور در بیت‌المقدس (اورشلیم) ۵هزار دوز واکسن کرونا مدرنا به پراگ هدیه داد.

به گزارش وبسایت یوراکتیو دولت اسرائیل روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای، بدون اشاره به نام کشوری خاص اعلام کرد: «تصمیم گرفته شد که به گروه‌های دارویی [تشکیلات خودگردان] فلسطینی و چندن کشور که با اسرائیل تماس گرفته بودند با مقداری واکسن به‌شکل نمادین همکاری کنیم.»

اسرائیل پیشتاز واکسیناسیون کرونا در جهان است و مقام‌های بهداشت و درمان این کشور از مشهود بودن تاثیر واکسن بر ایجاد مصونیت و جلوگیری از ابتلا به اشکال شدید بیماری کووید خبر می‌دهند.

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند علاوه بر جمهوری چک، گواتمالا و هندوراس هر کدام ۵هزار دوز واکسن از این کشور هدیه گرفته‌اند. گواتمالا پیشاپیش سفارت خود را به بیت‌المقدس (اورشلیم) منتقل کرده و هندوراس قرار است به زودی همین کار را انجام دهد.

توماش پتریچک، وزیر امور خارجه جمهوری چک با تائید دریافت واکسن از اسرائیل گفته است که سفارت این کشور در تل‌ آویو می‌ماند و باز کردن یک نمایندگی دیپلماتیک در بیت‌المقدس (اورشلیم) به هیچ وجه روابط میان پراگ با تشکیلات خودگردان فلسطینی را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.