Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ورزشکاران بریتانیایی: لندن با اتحادیه اروپا بر سر اقامت بدون ویزا مذاکره کند

دوچرخه سوار بریتانیایی
دوچرخه سوار بریتانیایی Copyright Sebastian Scheiner/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Sebastian Scheiner/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ورزشکاران بریتانیایی از دولت این کشور می خواهند برای مذاکره مجدد با اتحادیه اروپا برسر تمدید دوران اقامت بریتانیایی ها در منطقه شنگن اقدام کند.

آگهی

ورزشکاران بریتانیایی به هنرمندانی پیوستند که از دولت این کشور می خواهند برای تمدید مدت اقامت بدون ویزای آنها در منطقه شنگن با اتحادیه اروپا مذاکره کنند.

در این زمینه هم طوماری بروی اینترنت قرار گرفته است. این نامه ابتکار لوئیز الیزابت هریسون، شهروند بریتانیاست. او در این طومار از دولت می خواهد تا اتحادیه اروپا را برای سفرهای حرفه ای ورزشکاران مجاب کند تا ورزشکاران لازم نباشد هربار برای اقامت های طولانی درخواست ویزا کنند.

طبق توافق نامه جدید بین دولت بریتانیا و اتحادیه اروپا، با نهایی شدن برکسیت، اتباع بریتانیایی می توانند در هر ۱۸۰ روز فقط ۹۰ روزش را در کشورهای اروپایی منطقه شنگن بدون ویزا بمانند.

این نامه که بصورت یک فراخوان اینترنتی در ماه فوریه منتشر شده است تاکنون نزدیک ۴ هزار امضا جمع آوری کرده است. در صورتی که شمار امضاء کنندگان طومار به ۱۰ هزار برسد دولت بریتانیا موظف خواهد بود که به آنها پاسخ دهد و اگر ۱۰۰ هزار نفر آن را امضاء کنند در پارلمان بریتانیا به بحث و تصمیم نمایندگان گذاشته خواهد شد.

در این طومار همچنین آمده است ورزشکاران بدلیل تامین هزینه‌های سفر از جیب خودشان، هر بار امکان نخواهند داشت تا هزینه ویزای اقامت در هر کشور عضو پیمان شنگن را که در آن نیاز به تمرین یا مسابقه دارند، بپردازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان مهلت قانونی برای اتباع اتحادیه اروپا؛ بریتانیا ۶ میلیون درخواست اقامت دریافت کرد

برکسیت زنجیره تامین مواد غذایی در ایرلند شمالی را با مشکل روبرو کرده است

تردد در محدوده شنگن و اتحادیه اروپا؛ مزه تلخ میوه برکسیت اندک اندک در دهان بریتانیایی‌ها می‌نشیند