ورزشکاران بریتانیایی: لندن با اتحادیه اروپا بر سر اقامت بدون ویزا مذاکره کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
دوچرخه سوار بریتانیایی
دوچرخه سوار بریتانیایی   -   کپی رایت  Sebastian Scheiner/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved.

ورزشکاران بریتانیایی به هنرمندانی پیوستند که از دولت این کشور می خواهند برای تمدید مدت اقامت بدون ویزای آنها در منطقه شنگن با اتحادیه اروپا مذاکره کنند.

در این زمینه هم طوماری بروی اینترنت قرار گرفته است. این نامه ابتکار لوئیز الیزابت هریسون، شهروند بریتانیاست. او در این طومار از دولت می خواهد تا اتحادیه اروپا را برای سفرهای حرفه ای ورزشکاران مجاب کند تا ورزشکاران لازم نباشد هربار برای اقامت های طولانی درخواست ویزا کنند.

طبق توافق نامه جدید بین دولت بریتانیا و اتحادیه اروپا، با نهایی شدن برکسیت، اتباع بریتانیایی می توانند در هر ۱۸۰ روز فقط ۹۰ روزش را در کشورهای اروپایی منطقه شنگن بدون ویزا بمانند.

این نامه که بصورت یک فراخوان اینترنتی در ماه فوریه منتشر شده است تاکنون نزدیک ۴ هزار امضا جمع آوری کرده است. در صورتی که شمار امضاء کنندگان طومار به ۱۰ هزار برسد دولت بریتانیا موظف خواهد بود که به آنها پاسخ دهد و اگر ۱۰۰ هزار نفر آن را امضاء کنند در پارلمان بریتانیا به بحث و تصمیم نمایندگان گذاشته خواهد شد.

در این طومار همچنین آمده است ورزشکاران بدلیل تامین هزینه‌های سفر از جیب خودشان، هر بار امکان نخواهند داشت تا هزینه ویزای اقامت در هر کشور عضو پیمان شنگن را که در آن نیاز به تمرین یا مسابقه دارند، بپردازند.