Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برکسیت زنجیره تامین مواد غذایی در ایرلند شمالی را با مشکل روبرو کرده است

قفسه های خالی در سوپرمارکت های ایرلندشمالی
قفسه های خالی در سوپرمارکت های ایرلندشمالی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجه جمهوری ایرلند می گوید بدلیل بازبینی محموله های غذایی به مقصدایرلند شمالی، این بخش از خاک بریتانیا با نهایی شدن برکسیت دچار مشکلات در تامین زنجیره غذایی شده است.

آگهی

وزیر خارجه جمهوری ایرلند، سایمون کوونی می گوید در حال حاضر ایرلند شمالی با مشکلات چالش برانگیز در زنجیره تامین مواد غذایی مواجه شده است.

به گفته این مقام ایرلندی محموله های وارادتی غذایی در پی نهایی شدن برکسیت از اول ژانویه سال جاری میلادی، بارها در راه مقصد مورد چک و بازبینی قرارمی گیرند و این باعث تاخیر در انتقال و دریافت این محموله ها بین انگلستان و ایرلند شمالی شده است.

برخی از محموله های غذایی برای رسیدن به ایرلند شمالی که جزء سرزمینی بریتانیا محسوب می شود باید از جمهوری ایرلند، کشو جنوب ایرلند شمالی و بخشی از اتحادیه اروپا، عبورکند.

بریتانیا با خروج از اتحادیه اروپا با چالش های تازه ای در مرز با ایرلند مواجه شده است. مرزایرلند و ایرلند شمالی یکی از دلایل اصلی تنش ها و طولانی شدن مذاکرات بین مقامات دولت بریتانیا و اتحادیه اروپا درجریان گفتگوهای برکسیت بود.

سایمون کوونی می گوید: «قفسه های سوپرمارکت های در ایرلند شمالی تا پیش از کریسمس پرجنس بود و حالا زنجیره تامین مواد غذایی با مشکل روبروشده است و این قفسه ها خالی شده اند، بی تردید دلیل آن برکسیت است.»

بوریس جانسون، نخست وزیر محافظه کار بریتانیا، در روزهای اخیر اغلب مشکلات پیش آمده پس از برکسیت در خاک بریتانیا را منتسب به «شیوع ویروس کرونا» و چالش های ناشی از آن می داند. آقای جانسون یکی از حامیان اصلی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا در جریان همه پرسی سال ۲۰۱۶ بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راستی‌آزمایی یک ادعا؛ آیا برکسیت عامل اختلال در زنجیره تامین میوه و سبزیجات در بریتانیا است؟

ورزشکاران بریتانیایی: لندن با اتحادیه اروپا بر سر اقامت بدون ویزا مذاکره کند

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»