بوئینگ خواستار توقف پرواز هواپیماهای ۷۷۷ با مدل موتور سانحه دیده شد

آتش گرفتن موتور پرواز ۳۲۸ یونایتد ایرلاینز در آمریکا
آتش گرفتن موتور پرواز ۳۲۸ یونایتد ایرلاینز در آمریکا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اکثر شرکت‌های هوایی که صاحب هواپیماهایی مشابه هواپیمای سانحه‌دیده هستند اعلام کرده‌اند که موقتا از پرواز این هواپیماها جلوگیری خواهند کرد.

آگهی

شرکت هواپیماسازی بوئینگ به دنبال سانحه هوایی برای یک فروند هواپیمای ۷۷۷ ساخت این شرکت، توصیه کرد که از پرواز کلیه هواپیماها با موتوری مشابه به موتور هواپیمای سانحه دیده تا اطلاع ثانوی جلوگیری شود.

یکی از موتورهای یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هوایی یونایتد ایرلاینز روز شنبه پس از برخاستن از فرودگاه دنور در آمریکا آتش گرفت. قطعاتی از موتور این هواپیما نیز از آسمان به زمین افتاد. این هواپیما دقایقی بعد در فرودگاه دنور در ایالت کلورادو فرود اضطراری انجام داد. به هیچ کدام از مسافران پرواز ۳۲۸ شرکت هوایی یونایتد ایرلاینز آسیبی نرسید.

اکثر شرکت های هوایی که صاحب هواپیماهایی مشابه هواپیمای سانحه دیده هستند اعلام کرده اند که موقتا از پرواز این هواپیماها جلوگیری خواهند کرد. یونایتد ایرلاینز از جمله شرکت هایی است که دستور توقف پرواز این هواپیماها را صادر کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از مدل موتور هواپیمای سانحه دیده تنها در هواپیماهایی بوئینگ ۷۷۷ استفاده شده است. بنا به اعلام شرکت بوئینگ ۶۹ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ که مجوز پرواز داشتند مجهز به این نوع موتور بودند.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرده که در این کشور تنها شرکت یونایتد ایرلاینز از بوئینگ های ۷۷۷ با این مدل موتور استفاده می‌کرده است. این در حالی است که دو شرکت هوایی در ژاپن نیز از این مدل هواپیما استفاده می کردند. ژاپن دستور خروج این هواپیماها از فهرست پروازها را تا اطلاع ثانوی صادر کرده است.

بنا به گزارش‌ها برای موتور یکی از این هوایپماها در ژاپن نیز ماه دسامبر (آذر/دی) مشکلی پیش آمده بود.

سانحه هوایی اخیر در دنور در حالی به وقوع پیوست که شرکت بوئینگ به تازگی با آغاز دوباره پرواز هواپیماهای ۷۳۷ مکس پرونده سوانح این مدل هواپیماها را بسته بود. از سوی دیگر شرکت بوئینگ همچنان با پیامدهای همه‌گیری کرونا بر حمل و نقل هوایی دست و پنجه نرم می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگبارترین سانحه‌ هوایی تاریخ ارتش فیلیپین؛ سربازانی که پریدند زنده ماندند

بوئینگ و نیروی هوایی استرالیا شبه‌جنگنده بدون خلبان را به پرواز درآوردند

روکش موتور هواپیمای بوئینگ دقایقی پس از بلند شدن جدا شد