Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بوئینگ و نیروی هوایی استرالیا شبه‌جنگنده بدون خلبان را به پرواز درآوردند

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هواپیمای نظامی «لویال وینگمن» در جریان اولین پرواز آزمایشی خود مسیری از پیش تعیین شده را در سرعت و ارتفاع‌های متفاوت طی کرد تا میزان کارایی آن سنجیده شود.

آگهی

شرکت هواپیماسازی بوئینگ و نیروی هوایی استرالیا روز سه شنبه اعلام کردند که اولین پرواز آزمایشی یک محصول همکاری مشترک خود را که هواپیمایی مشابه جنگنده های نظامی اما بدون خلبان است انجام داده اند.

این هواپیمای نظامی که «لویال وینگمن» (Loyal Wingman) نام دارد برای پرواز هماهنگ با جنگنده های دارای سرنشین طراحی شده است. دولت استرالیا رقمی معادل ۳۱ میلیون دلار آمریکا در طرح تولید این محصول سرمایه گذاری کرده بود. «لویال وینگمن» اولین هواپیمای نظامی است که طی بیش از ۵۰ سال اخیر در استرالیا طراحی و تولید شده است.

به گفته شرکت بوئینگ امکان تطبیق «لویال وینگمن» با درخواست های دیگر مشتریان احتمالی این هواپیمای نظامی در سطح جهان وجود دارد. از «لویال وینگمن» که امکان حمل سلاح نیز دارد به عنوان «سپر محافظ» جنگنده های دارای سرنشین استفاده خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیمانکاران صنعت تولید محصولات نظامی به شکل روزافزونی به سرمایه گذاری در فناوری های خودکار مانند هواپیماهای نظامی بدون خلبان روی آورده اند. دلیل اصلی افزایش سرمایه گذاری در فناوری های خودکار استقبال نیروهای نظامی کشورهای مختلف از محصولات اینچنینی است. بریتانیا دو ماه پیش قراردادی به ارزش ۴۲ میلیون دلار با شرکت «اسپیریت ایروسیستم» برای تولید هواپیمایی نظامی مشابه «لویال وینگمن» امضاء کرد.

هواپیمای نظامی «لویال وینگمن» در جریان اولین پرواز آزمایشی خود مسیری از پیش تعیین شده را در سرعت و ارتفاع های متفاوت طی کرد تا میزان کارایی آن سنجیده شود.

بنا به اعلام بوئينگ قرار است در راستای ادامه همکاری این شرکت با نیروی هوایی استرالیا سه فروند «لویال وینگمن» دیگر نیز برای افزایش قابلیت های این هواپیما ساخته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوئینگ خواستار توقف پرواز هواپیماهای ۷۷۷ با مدل موتور سانحه دیده شد

حادثه کلرادو؛ پرواز بوئینگ ۷۷۷ در آمریکا و ژاپن متوقف شد

روسیه برای عقب راندن بمب‌افک‌های آمریکایی از مرزهای خود جنگنده به پرواز درآورد