Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودو؛ برگزیدگان اوزان سنگین گرند اسلم تل آویو معرفی شدند

 جودو؛ برگزیدگان اوزان سنگین گرند اسلم تل آویو معرفی شدند
Copyright Federazione internazionale di judo (IJF)
Copyright Federazione internazionale di judo (IJF)
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رومن دیکو فرانسوی در فینال رقابت های سنگین ترین وزن بخش زنان با غلبه بر حریفی از هلند صاحب گردن آویز طلا شد.

آگهی

رقابت های گرند اسلم جودو در تل آویو روز جمعه با معرفی برگزیدگان اوزان سنگین به کار خود پایان داد و قهرمانان روز پایانی در مجموعه ورزشی شلومو به روی سکو رفتند.

بهترین ورزشکار زن

رومن دیکو فرانسوی در رقابت های سنگین ترین وزن بخش زنان کلیه رقبا را با اقتدار شکست داد تا در فینال مقابل روشله نانس، حریفی از پرتغال قرار گیرد.

دیکو که قهرمانی اروپا و عنوان نخست رقابت های مسترز دوحه را یدک می کشد در مبارزه پایانی نیز به راحتی و در کم تر از ۱۰ ثانیه از سد حریف خود گذشت تا ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین جودوکار زن روز پایانی را از آن خود کند.

جودوکار فرانسوی پس از دریافت مدال خود از دستان وزیر حمل و نقل و ایمنی جاده ای اسرائیل گفت: «من آماده مبارزه بودم و تلاش کردم که در هر لحظه از مسابقه بهترین عملکرد را به نمایش بگذارم، این اولین حرکت بود که به نتیجه رسید، ولی در کل من برای طول مبارزه برنامه داشتم.»

بهترین ورزشکار مرد

مدال طلای رقابت های وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم به میشائیل کورل از کشور هلند تعلق گرفت. کورل با تکنیک فوق العاده و انجام فنون سرعتی کلیه رقبا را در مبارزات گروهی شکست داد تا به سخت ترین مبارزه خود در فینال برسد.

جودوکار هلندی در مبارزه پایانی پیتر پالتچیک، حریفی از کشور میزبان را با امتیاز وازاری از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

میشائیل کورل پس از دریافت مدال خود از دستان وزیر فرهنگ و ورزش اسرائیل گفت: «بله تکنیک خیلی ویژه ای به کار نبردم اما فن را به درستی اجرا کردم . من سعی کردم مبارزه خوبی انجام دهم اما گاهی شما برای نشان دادن آنچه در چنته داری تحت فشار قرار می گیرید. به هر حال این سبک ویژه مبارزه من نبود.»

طلای ۷۸ کیلوگرم به آلمان رسید

آنا ماریا واگنر، جودوکار آلمانی در رقابت های وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان خوش درخشید و در فینال با غلبه بر حریفی از فرانسه به مدال طلا دست یافت.

گرجستان طلای ۹۰ کیلوگرم مردان را تصاحب کرد

لاشا بکاوری، قهرمان رقابت های مسترز از گرجستان در تل آویو نیز درخشان ظاهر شد و با غلبه بر نیکولوس شرزادیشویلی، قهرمان سابق جهان از اسپانیا صاحب گردن آویز طلا شد.

طلای سنگین ترین وزن مسابقات هم به گرجستان رسید

جلا زئالیشویلی، جودوکار سنگین وزن تیم گرجستان در مبارزات وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم بدو رقیب بود. جودوکار گرجی در مبارزه نهایی این وزن موفق شد با امتیاز ایپون تامرلان باشایف، حریف روس خود را شکست دهد و بر سکوی نخست قرار بایستد.

بهترین فن

حمله انفجاری کومپانیز اسرائیلی در مبارزات وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مردان و آشی وازایی که گاسیمف آذربایجانی به اجرا درآورد بهترین فنون روز پایانی گرند اسلم تل آویو لقب گرفت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرند اسلم تل آویو با درخشش جودوکار جوان فرانسوی آغاز شد

درخشش جودوکاران فرانسوی در رقابت های مسترز دوحه؛ پادشاه، پادشاه ماند

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید