معترضان به کودتا در میانمار با ایجاد «ترافیک مصنوعی» مانع از رفت و آمد شدند

تظاهرات علیه کودتا در میانمار
تظاهرات علیه کودتا در میانمار Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از زمان کودتای ارتش در میانمار اکثر شهرهای این کشور صحنه تظاهرات علیه نظامیان بوده است.

آگهی

معترضان به کودتای نظامیان در میانمار از دو روز پیش تاکنون بارها با رها کردن خودروهای شخصی، تاکسی، اتوبوس و کالسکه های خود در خیابان های یانگون باعث اخلال در رفت و آمد درون شهری شده اند.

آنها وانمود می کنند که خودروی شان خراب شده اند تا به این ترتیب از ورود خودروهای زرهی ارتش به مرکز یانگون، بزرگترین شهر میانمار جلوگیری کنند. از زمان کودتای ارتش در میانمار اکثر شهرهای این کشور صحنه تظاهرات علیه نظامیان بوده است. بنا به گزارش ها خیابان های یانگون، بزرگترین شهر میانمار روز پنجشنبه در عمل تبدیل به پارکینگ بزرگی برای خودروها شده بود.

از سوی دیگر معترضان روز پنجشنبه با وجود بازداشت های گسترده به برگزاری تظاهرات و راهپیمایی در خیابان ها ادامه دادند. انجمن دفاع از زندانیان سیاسی در میانمار اعلام کرده است که از زمان سرنگونی دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی در این کشور بیش از ۵۰۰ نفر بازداشت شده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شماری از بازداشت شدگان را کارکنان دولت که از همکاری با حکومت نظامیان خودداری کرده اند تشکیل می دهند.

دهها هزار نفر روز چهارشنبه در بسیاری از شهرها و روستاهای میانمار در اعتراض به سرنگونی دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی تظاهرات کرده بودند. فراخوان های زیادی نیز برای اعتصاب و نافرمانی مدنی در بخش های مختلف اقتصاد میانمار داده شده است.

از سوی دیگر تام اندروز، گزارشگر مستقل سازمان ملل متحد از شواهد به دست آمده مبنی بر انتقال نیروهای نظامی از مناطق مرزی به شهرها ابراز نگرانی کرد. به گفته وی احتمال «خونریزی» در جریان سرکوب معترضان وجود دارد.

در تحولی دیگر گروهی از هکرها روز پنجشنبه به چند پایگاه اینترنتی دولت میانمار حمله کردند. این حمله سایبری به دنبال اختلال شدید در دسترسی به اینترنت در میانمار طی روزهای گذشته صورت گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات در میانمار به پنجمین روز رسید؛ تیر به سر زن معترض شلیک شد

تظاهرات در میانمار با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند