Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

موج بازداشت‌ها در میانمار؛ تظاهرات علیه کودتا وارد دومین هفته شد

تظاهرات علیه کودتا در میانمار
تظاهرات علیه کودتا در میانمار Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام انجمن مستقل کمک به زندانیان سیاسی در میانمار از زمان کودتای اخیر تاکنون دستکم ۳۲۶ نفر دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۳۰۳ نفر همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

آگهی

تظاهرات علیه کودتا در میانمار در حالی وارد دومین هفته خود شد که نشانه ای از نرمش نظامیان در مقابل معترضان دیده نمی شود.

گروهی از مخالفان کودتای نظامیان علیه دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی روز شنبه برای چندمین روز پیاپی در یانگون راهپیمایی کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات در حالی به خیابان های یانگون رفتند که که تجمع های پنج نفره یا بیشتر ممنوع اعلام شده است. 

معترضان به کودتای نظامیان در ماندالی، دومین شهر بزرگ میانمار نیز روز شنبه تظاهرات کردند. رهبران ارتش میانمار روز اول فوریه (۱۳ بهمن) با بازداشت آنگ سان سوچی و دیگر اعضای دولت میانمار قدرت را در این کشور به دست گرفتند. آنها همچنین مانع از تشکیل جلسه پارلمان جدید با حضور نمایندگان منتخب شدند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات میانمار همزمان با ادامه اعتراض ها در این کشور روند بازداشت شخصیت های سیاسی و فعالان مخالف کودتا را پی گرفته اند. بنا به اعلام انجمن مستقل کمک به زندانیان سیاسی در میانمار از زمان کودتای اخیر تاکنون دستکم ۳۲۶ نفر دستگیر شده اند که از این تعداد ۳۰۳ نفر همچنان در بازداشت به سر می برند. 

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه با صدور قطعنامه ای خواستار آزادی آنگ سان سوچی شده بود. 

مقامات ارتش میانمار در توجیه کودتا علیه دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی ادعا می کنند که درباره «تخلف» و «تقلب» در روند برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور تحقیقات لازم انجام نشد و آنها چاره ای جز دخالت در روند امور نداشتند. کمیسیون انتخابات میانمار اعلام کرده است که شواهدی مبنی بر «تخلف» و «تقلب» در روند برگزاری انتخابات ماه نوامبر در دست نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودتای میانمار؛ ادامه تظاهرات و نگرانی از تحویل مسلمانان پناهجو در مالزی به کودتاگران

تظاهرات در میانمار با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد

سومین اعتراض سراسری در میانمار؛ ارتش حکومت نظامی برقرار کرد