Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سیاتل؛ زنی ۹۰ ساله برای واکسیناسیون کرونا بیش از ۹ کیلومتر را در برف پیمود

Ted S. Warren
Ted S. Warren Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایالات متحده تا کنون با بیش از ۲۸ میلیون و ۳۸۱ هزار مبتلا و ۴۹۹ هزار و ۹۹۱ مرگ، بیشترین تلفات را از همه‌گیری کرونا در جهان داشته است.

آگهی

در حالی که در وضعیتی نادر برفی سنگین شهر سیاتل واقع در ایالت واشنگتن آمریکا را در سراسر آخر هفتۀ گذشته پوشانده بود، زنی ۹۰ ساله سختی پیاده روی در برف را به جان خرید تا در موعد مقرر برای دریافت اولین دوز از واکسن کرونا حاضر شود.

فران گلدمن مسافت ۶ مایل (بیش از ۹ کیلومتر) را پای پیاده برای رفت و برگشت طی کرد تا بتواند خود را در مقابل کووید۱۹ واکسینه کند.

او می‌گوید: «من برای گرفتن وقت واکسیناسیون آنهم در هر جایی، در هر زمانی و هر وقت از شبانه‌روز بسیار تلاش کردم و حتی اغلب شب‌ها را آنلاین بودم.»

خانم گلدمن سرانجام موفق می‌شود که برای صبح یکشنبه از یکی از مراکز واکسیناسیون وقت بگیرد. اما در سراسر روز جمعه و شنبه، منطقۀ آنها گرفتار یک طوفان زمستانی شدید می‌شود و برف خیابان‌ها را کاملا مسدود می‌کند.

با این وجود برف نتوانست او را متوقف کند؛ فران گلدمن به خیابان‌های برفی زد و توانست تنها با ۵ دقیقه تاخیر به قرار واکسیناسیون خود برسد.

واکسیناسیون عمومی کرونا در ایالات متحده از نیمه دسامبر آغاز شده است و آخرین گزارش‌ها نیز حاکیست که شمار مبتلایان بستری شده در بیمارستان‌ها برای پنجمین هفته متوالی کاهش یافته است.

با این وجود مقامات آمریکا درباره پیروی از مقررات بهداشتی از جمله حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک برای جلوگیری آغاز موج جدید شیوع هشدار داده‌اند.

ایالات متحده تا کنون با بیش از ۲۸ میلیون و ۳۸۱ هزار مبتلا و ۴۹۹ هزار و ۹۹۱ مرگ، بیشترین تلفات را از همه‌گیری کرونا در جهان داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راهبندان در جاده برفی شمال پاکستان؛ ۲۱ نفر در خودروهایشان جان باختند

کرونا در ایران؛ ثبت بالاترین شمار مبتلایان روزانه در دو ماه گذشته

تاکنون استفاده از چه داروهایی در درمان کرونا موثر بوده است؟