راهبندان در جاده برفی شمال پاکستان؛ ۲۱ نفر در خودروهایشان جان باختند

بارش برف در موری، واقع در شمال پاکستان در سال ۲۰۱۷
بارش برف در موری، واقع در شمال پاکستان در سال ۲۰۱۷ Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس پاکستان علت مرگ هشت نفر از جان‌باختگان را سرمازدگی در داخل خودرو عنوان کرده است. با این حال هنوز مشخص نیست سایر جان‌باختگان نیز قربانی سرما شده‌اند یا استنشاق گاز مونوکسیدکربن خودرو جان آنها گرفته است.

آگهی

مقامات پاکستان روز شنبه اعلام کردند که دستکم ۲۱ نفر از افرادی که بر اثر بارش برف در شمال این کشور در خودروهایشان گرفتار شده بودند جان باختند.

سرنشینان این خودروها در راهبندان سنگین در نزدیکی شهر موری در ایالت پنجاب گرفتار شده بودند. نام یک مامور پلیس به همراه همسر و شش فرزندش در میان جان‌باختگان دیده می‌شود.

شیخ رشید احمد، وزیر کشور پاکستان گفته است که ارتش این کشور در تلاش است تا با پاکسازی جاده‌ها به کسانی که هنوز در جاده‌های برفی گرفتار هستند کمک کند. وزیر کشور پاکستان افزود: «از ساکنان محلی خواسته‌ام که به گردشگران کمک کنند و به آنها مواد غذایی و پتو برسانند.»

شهر موری که در ناحیه‌ای کوهستانی و در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است حدود ۷۰ کیلومتر با اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان فاصله دارد. بسیاری از ساکنان اسلام‌آباد طی روزهای گذشته با وجود هشدارهای مقامات پاکستان برای تماشای بارش سنگین برف در موری به سمت این شهر حرکت کرده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سخنگوی پلیس موری گفته است که ورود بیش از ۱۰۰ هزار خودرو طی سه روز گذشته به این شهر باعث شکلگیری راهبندان سنگینی شده بود.

پلیس پاکستان علت مرگ هشت نفر از جان‌باختگان را سرمازدگی در داخل خودرو عنوان کرده است. با این حال هنوز مشخص نیست سایر جان‌باختگان نیز قربانی سرما شده‌اند یا استنشاق گاز مونوکسیدکربن خودرو جان آنها گرفته است.

عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان ضمن ابراز تاسف از جان‌باختن شماری از گردشگران گفته است که دستورالعملی سختگیرانه برای پیشگیری از تکرار این حادثه به اجرا در خواهد آمد.

مسئولان ایالت پنجاب شهر کوهستانی موری را منطقه‌ای «آسیب‌دیده» بر اثر بلایای طبیعی اعلام کرده‌اند و از شهروندان خواسته‌اند به سمت این شهر حرکت نکنند. تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی خودروهای گرفتار در جاده‌های کوهستانی را در حالی نشان می‌دهد که یک متر برف بر روی آنها نشسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاکستان ۱۲۰ نفر را به ظن مشارکت در قتل مدیر کارخانه به‌دلیل توهین به مقدسات، بازداشت کرد

عفو بین‌الملل: قانونی کردن «اخته‌سازی شیمیایی» مجرمان در پاکستان یک اقدام ظالمانه است

سیاتل؛ زنی ۹۰ ساله برای واکسیناسیون کرونا بیش از ۹ کیلومتر را در برف پیمود