تنیس؛ نواک جوکوویچ به نیمه نهایی اوپن استرالیا راه یافت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نواک جوکوویچ
نواک جوکوویچ   -  Copyright  AP Photo

مرد شماره یک تنیس جهان با ادامه روند موفقیت آمیز خود در ملبورن یک گام دیگر به فتح نخستین گرند اسلم فصل رقابت‌های بین‌المللی تنیس نزدیک شد.

نواک جوکوویچ که روز سه شنبه در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات الکساندر زورف آلمانی را پیش رو داشت در چهار ست با نتیجه ۳ بر ۱ از سر حریف قدرتمند و سرشناس خود گذشت.

جوکوویچ در حالی این مسابقه سخت و نزدیک را با پیروزی پشت سر گذاشت که ست نخست را ۶ به ۷ مقابل دارنده رتبه ششم رده بندی جهانی تنیس جهان واگذار کرده بود.

تنیس باز صرب بدین ترتیب برای سی و نهمین بار حضور در نیمه نهایی یک مسابقه گرند اسلم را تجربه خواهد کرد و در این مرحله برای کسب مجوز حضور در فینال باید از سد اسلان کاراتسف روس بگذرد.

نواک جوکوویچ از ابتدا بخت نخست قهرمانی در این تورنمنت محسوب می‌شد و در صورتی که کاراتسف در نیمه نهایی با غلبه بر او شگفتی دیگری را رقم نزند این فرصت را خواهد داشت تا با پیروزی در فینال برای نهمین بار جام قهرمانی اوپن استرالیا را بالای سر ببرد.

گفتنی است که کاراتسف،‌ تنیس‌باز کم‌تر شناخته شده روس در دیگر مسابقه مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات موفق شده بود از سد گریگور دیمیترف بلغاری بگذرد.

در بخش زنان نیز نوامی اوزاکای ژاپنی و سرنا ویلیامز آمریکایی موفق شدند با غلبه حریفان خود راهی مرحله نیمه نهایی شوند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید