Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تنیس؛ محدودیت‌های کرونایی اوپن استرالیا را در حباب بهداشتی قرار داد

نواک جوکوویچ در مسابقات اوپن استرالیا
نواک جوکوویچ در مسابقات اوپن استرالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیته برگزاری اعلام کرده است که دست کم تا پنج روز آینده کلیه مسابقات این تورنمنت بدون حضور تماشاگر پیگیری خواهد شد.

آگهی

رقابت‌های تنیس اوپن استرالیا، نخستین تورنمنت بین‌المللی و مهم فصل تازه این رشته ورزشی با محدودیت‌های تازه ناشی از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ دنبال می‌شود.

برگزار کنندگان در حالی نگران تاثیر‌پذیری رقابت‌ها از شرایط کرونایی هستند که تا کنون پنج روز از برگزاری مسابقات در این تورنمنت گذشته است.

کمیته برگزاری مسابقات برای پیشگیری از احتمال شدت گرفتن همه‌گیری کووید۱۹ و تاثیر آن بر روند مسابقات تصمیم گرفت که از روز جمعه به مدت پنج روز تورنمنت را در یک حباب بهداشتی قرار دهد.

برای این منظور تصمیم گرفته شد که شهر ملبورن برای پنج روز در قرنطینه قرار گیرد و کلیه مسابقات تنیس در چارچوب رقابت‌های اوپن پشت درهای بسته و بدون تماشاگر برگزار شود.

کریگ تایلی، مدیر اجرایی اوپن استرالیا در این خصوص به خبرنگاران گفت: برای تقویت تدابیر پیشگیرانه، تورنمنت در یک حباب بهداشتی قرار خواهد گرفت و تنها بازیکنان و اعضای تیم‌ آنها به همراه آندسته از پرسنل مسابقات که امکان دورکاری برای آنها فراهم نیست اجاز حضور در محل برگزاری مسابقات را دارند.

دانیل اندروز، نخست وزیر ایالت ویکتوریا نیز اعلام کرده که قرنطینه پنج روزه ملبورن از نیمه شب جمعه به وقت استرالیا به اجرا در می‌آید تا جلوی انتشار بیشتر نوع جهش یافته و بسیار مسری ویروس بریتانیایی را که پیش‌تر نمونه‌هایی از آن در یکی از هتل‌های شهر مشاهده شد،‌ گرفته شود.

نمونه‌هایی از ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در یکی از هتل‌های شهر ملبورن شناسایی شده که قرار بود از آنها برای قرنطینه چندین بازیکن و شرکت کننده در گرند اسلم استرالیا استفاده شود.

به گزارش فرانس پرس تاکنون سیزده نفر در میان کارکنان هتل و خانواده‌های آنها به نوع جهش یافته ویروس کرونا مبتلا شده اند.

نخست وزیر ایالت ویکتوریا در ادمه تصریح کرد که محل برگزاری نخستین تورنمنت گرند اسلم فصل تنیس به مثابه یک محیط کاری است که می‌تواند با رعایت برخی محدودیت‌ها و کاستن از شمار کارکنان خود به فعالیت ادامه دهد.

این بدان معنی است که رقابت‌های تنیس اوپن استرالیا طبق برنامه پیش‌بینی شده اما پشت درهای بسته و حضور محدود نیروهای برگزار کننده به کار خود ادامه خواهد داد.

کمیته برگزاری اعلام کرده است که دست کم تا پنج روز آینده کلیه مسابقات این تورنمنت بدون حضور تماشاگر پیگیری خواهد شد.

مسابقات تنیس اوپن استرالیا از روز دوشنبه با حضور جمعی از بهترین‌ بازیکنان جهان و در غیاب برخی چهره‌های سرشناس از جمله شاخص‌ترین آنها یعنی راجر فدرر آغاز شد. این مسابقات روز ۲۱ فوریه با برگزاری دیدار نهایی پایان خواهد یافت.

نواک جوکوویچ بخت نخست قهرمانی در این تورنمنت امروز جمعه دوازده فوریه در دور سوم مسابقات موفق شد در پنج ست با نتیجه ۳ بر ۲ از سد تیلور فریتس، حریف آمریکایی خود بگذرد.

مرد شماره یک تنیس جهان بدین ترتیب راهی مرحله یک هشتم نهایی شد و در این مرحله با میلوش رائونیچِ کانادایی مسابقه خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راجر فدرر برای نخستین بار رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا را از دست می‌دهد

تنیس‌باز ۱۹ ساله لهستانی قهرمان مسابقات آزاد فرانسه شد

ویژگی ساعت ۹۰۰ هزار یورویی نادال در مسابقات تنیس آزاد فرانسه چیست؟