Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عملیات «ضدتروریستی» در دانمارک و آلمان؛ پلیس پرچم داعش کشف کرد

نشست خبری پلیس دانمارک
نشست خبری پلیس دانمارک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات دانمارک ضمن «نگران‌کننده» خواندن طرح دستگیرشدگان تاکید کرده‌اند که «خطری فوری» شهروندان را تهدید نمی‌کرده است.

آگهی

پلیس دانمارک روز جمعه اعلام کرد که ۱۴ نفر به ظن برنامه‌ریزی برای انجام یک یا چند «حمله تروریستی» در این کشور و آلمان بازداشت شدند.

بنا به اعلام پلیس دانمارک در جریان عملیات دستگیری این افراد پرچم گروه داعش کشف شد. به گفته پلیس دانمارک کشف پرچم داعش در جریان این عملیات از «ارتباط یا علاقه» بازداشت‌شدگان به این گروه افراط‌گرا حکایت دارد.

مقامات دانمارک ضمن «نگران کننده» خواندن طرح دستگیرشدگان تاکید کرده‌اند که «خطری فوری» شهروندان را تهدید نمی‌کرده است. به گفته مسئولان دانمارکی مظنونانی که در ابتدا بازداشت شدند سلاح و مواد لازم برای ساخت بمب در اختیار داشتند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پلیس دانمارک اعلام کرده که تحقیق درباره طرح مظنونان در مراحل اولیه است. همه مظنونان به جز یک نفر از آنها در دانمارک بازداشت شدند. مقامات این کشور روز پنجشنبه بازداشت هشت نفر از مظنونان را اعلام کردند. دستگیری شش نفر دیگر از آنها روز جمعه صورت گرفت.

مسئولان دانمارکی هویت بازداشت شدگان را اعلام نکرده اند اما به گفته مقامات آلمان سه نفر از آنها اتباع سوریه و ۳۳ تا ۴۰ ساله هستند.

وزیر دادگستری دانمارک در واکنش به بازداشت مظنونان اعلام کرد که عملیات اخیر پلیس این کشور نشان می‌دهد که «تهدید تروریستی» علیه دانمارک همچنان «جدی» است.

نگرانی‌ها از وقوع حمله‌ای تروریستی در دانمارک از سال ۲۰۰۵ میلادی و به دنبال انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام در یکی از روزنامه‌های این کشور افزایش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان یک گروه اسلامی مظنون به پیوند با تروریسم را غیرقانونی اعلام کرد

وزیر سابق مهاجرت دانمارک به دلیل جدا کردن زوج‌های پناهجو محاکمه می‌شود

پلیس دانمارک ۲۰ مظنون به انجام حملات «تروریستی» را دستگیر کرد