Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتانیاهو به بلینکن: بلندی‌های جولان برای همیشه جزو اسرائيل می‌ماند

نتانیاهو
نتانیاهو Copyright آسوشیتد پرس
Copyright آسوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجهٔ ایالات متحده، تصمیم دولت پیشین این کشور را در به‌رسمیت شناختن بلندی‌های جولان به‌منزلهٔ خاک اسرائيل، تصدیق نکرده بود.

آگهی

دفتر نخست‌وزیر اسرائیل، در پاسخ به اظهارات روز گذشتهٔ تونی بلینکن، وزیر خارجهٔ ایالات متحده عنوان کرد که بلندی‌های جولان برای همیشه بخشی از کشور اسرائيل باقی خواهد ماند.

آ‌قای بلینکن در گفتگوی روز سه‌شنبهٔ خود با سی‌ان‌ان تصمیم دولت پیشین آمریکا را مبنی بر به‌رسمیت شناختن بلندی‌های جولان به‌عنوان خاک اسرائيل، تصدیق نکرده بود.

وی گفته بود گرچه با توجه به خطر حکومت فعلی سوریه و شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در منطقه، در اختیار داشتن «بلندی‌های جولان به‌لحاظ عملی» همچنان برای تأمین امنیّت اسرائيل مهم است، اما «چنانچه اوضاع سوریه در آینده تغییر کند»، دربارهٔ بلندی‌های جولان «مسائل قانونی چیز دیگری است.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سیاست خارجی دولت تازهٔ ایالات متحده، به‌ویژه دربارهٔ خاورمیانه تا کنون آشکارا در مخالفت با سیاست‌های دولت پیشین این کشور بوده و جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده هنوز با همتای اسرائيلی خود گفتگویی نداشته است.

اسرائیل بلندی‌های جولان را درنتیجهٔ جنگ ۱۹۶۷ با اعراب به‌تصرف در آورد و آن را در ۱۹۸۱ به خاک خود الحاق کرد. این حرکت هرگز از سوی جامعهٔ بین‌الملل پذیرفته نشده است.

دولت دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۹ بلندی‌های جولان را به‌عنوان بخشی از خاک اسرائيل به‌رسمیت شناخت، حرکتی که اعتراض‌های جهانی را در پی داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرقت شبانه مهمات از پایگاه نظامی اسرائیل؛ ۷۰ هزار گلوله و ۷۰ نارنجک دزیده شد

توضیحات کاخ سفید درباره چرایی تماس نگرفتن بایدن با نتانیاهو

سنت‌شکنی آمریکا؛ پمپئو با بازدید از شهرک‌های یهودی‌نشین به بلندی‌های جولان می‌رود