۲۶ نفر از نیروهای طرفدار دولت سوریه در کمین نیروهای داعش کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Ghaith Alsayed
Ghaith Alsayed   -  Copyright  AP Photo

دست‌کم ۲۶ نفر از سربازان و شبه نظامیان طرفدار دولت سوریه روز دوشنبه در پی کمین نیروهای داعش در استان دیرالزور کشته شدند. این خبر از سوی دیده بان حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن اعلام شد.

به گفته این سازمان غیردولتی، نیروهای داعش که در دو ماه گذشته حملات خود را افزایش داده‌اند، در کمین جنگجویانی بودند که در یک منطقه بیابانی در نزدیکی شهر المیادین مشغول اجرای عملیات بودند.

حمله آنها که به درگیری رویارو نیز انجامید، باعث کشته شدن دست‌کم ۷ سرباز و ۱۹ شبه نظامی متحد دولت سوریه شد. در سوی دیگر این درگیری نیز دست‌کم ۱۱ نفر از نیروهای داعش کشته شدند.

نیروهای داعش با وجود شکست در عراق و سوریه و از دست دادن بخش قابل توجهی از سرزمین‌های تحت کنترل خود، همچنان در بیابان‌های دو کشور بطور پراکنده هستند و به حملات مرگبار خود ادامه می‌دهند.

این نیروها در سوریه عمدتا در بیابان‌های استان‌های حمص و حماه و دیرالزور پنهان شده‌اند.

به گفتۀ دیده بان حقوق بشر سوریه در پایان دسامبر نیز دست‌کم ۳۷ سرباز دولت سوریه در جریان حمله داعش کشته شده‌اند که یکی از مرگبارترین حملات داعش از زمان فروپاشی حکومت این گروه اسلامگرا محسوب می‌شد.

سازمان ملل متحد در گزارشی که در ماه فوریه منتشر شد، نسبت به احیای دوباره داعش در سوریه و عراق و «حضور پنهانی» این گروه در مناطق مرزی دو کشور هشدار داده است.

درگیری‌های سوریه که در مارس ۲۰۱۱ میلادی با سرکوب اعتراضات طرفداران دموکراسی آغاز شد و بستر لازم را برای نفوذ و گسترش قدرت داعش در این کشور فراهم کرد، تا کنون دست‌کم ۳۸۷ هزار کشته برجای گذاشته است.