Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

تظاهرات ده‌ها هزار نفری در میانمار همزمان با اختلال در دسترسی به اینترنت

تظاهرات روز یکشنبه در یانگون
تظاهرات روز یکشنبه در یانگون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انجمن حمایت از زندانیان سیاسی در میانمار اعلام کرده است که از زمان کودتای نظامیان تاکنون ۱۶۰ نفر بازداشت شده‌اند.

آگهی

دهها هزار نفر از ساکنان شهر یانگون، بزرگترین شهر میانمار بار دیگر در اعتراض به کودتای اخیر نظامیان در این کشور تظاهرات کردند. 

راهپیمایی روز یکشنبه در یانگون با وجود موج بازداشت مخالفان و اختلال شدید در دسترسی به اینترنت انجام شد. پلیس ضدشورش در یانگون حضور چشمگیری داشت اما گزارشی مبنی بر درگیری بین مخالفان کودتا علیه دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی و ماموران انتظامی مخابره نشده است.

شرکت کنندگان در تظاهرات روز یکشنبه قصد داشتند تا در مقابل ساختمان شهرداری یانگون تجمع کنند اما پلیس ضدشورش مانع از این امر شد. تعدادی از تظاهرکنندگان پرچم و دستبندهای قرمز را که رنگ حزب لیگ ملی برای دموکراسی به رهبری آنگ سان سوچی محسوب می شود به همراه داشتند. 

از ماندالی، دومین شهر بزرگ میانمار نیز گزارش هایی مبنی بر برگزاری تظاهرات علیه کودتای نظامیان دریافت شده است. هواداران آنگ سان سوچی روز شنبه نیز در یانگون علیه کودتای اخیر نظامیان تظاهرات کرده بودند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سران ارتش میانمار روز دوشنبه اول فوریه (۱۳ بهمن) دولت این کشور را با اعلام وضعیت اضطراری و بازداشت آنگ سان سوچی سرنگون کردند. 

تصاویر مستقیم از تظاهرات روز یکشنبه در یانگون با وجود اختلال شدید در دسترسی به اینترنت در شبکه اجتماعی فیسبوک قابل مشاهده بود. بررسی ها نشان می دهد که میزان استفاده از اینترنت در میانمار به تنها ۱۴ درصد از ترافیک عادی آن کاهش یافته است. 

AP Photo
تظاهرات روز یکشنبه در یانگونAP Photo

از سوی دیگر انجمن حمایت از زندانیان سیاسی در میانمار اعلام کرده است که از زمان کودتای نظامیان تاکنون ۱۶۰ نفر بازداشت شده اند. 

مقامات ارتش میانمار از «تقلب گسترده» در انتخابات پارلمانی اخیر در این کشور به عنوان دلیل اعلام وضعیت اضطراری یاد می کنند. پیروزی حزب لیگ ملی دموکراسی در انتخابات پارلمانی ماه نوامبر به آنگ سان سوچی امکان می داد تا قانون اساسی میانمار را که امتیازهای زیادی برای نظامیان در نظر گرفته است تغییر دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات در میانمار با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد

کودتای نظامیان در شرق آسیا؛ در میانمار چه می‌گذرد؟

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند