Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دفاع روحانی از وزیر ارتباطات همزمان با محدودتر شدن اینترنت در ایران

حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران
حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران Copyright President.ir
Copyright President.ir
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، روز چهارشنبه ۷ بهمن (۲۷ ژانویه) از اقدامات وزیر و دولت خود در زمینه فضای مجازی دفاع کرد. این در حالی است که همزمان انتقادات از محدودتر شدن اینترنت در ایران بالا گرفته است.

آگهی

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، روز چهارشنبه ۷ بهمن (۲۷ ژانویه) از اقدامات وزیر و دولت خود در زمینه فضای مجازی دفاع کرد. این در حالی است که همزمان انتقادات از محدودتر شدن اینترنت در ایران بالا گرفته است.

آقای روحانی که در جلسه هیئت دولت سخن می‌گفت با اشاره به اقدامات دولت خود در زمینه فضای مجازی گفت: «فضای مجازی برای مردم شغل و کار درست کرده است، آموزش درست کرده و دبستان و دبیرستان و معلم و شاگرد را به هم متصل کرده است. البته مشکلاتی هم دارد، هیچ کسی منکر این نیست. خب حالا اگر وزیر راه ما آمده جاده و اتوبان درست کرده و در این جاده تصادف می شود آیا باید وزیر راه را بگیرند؟»

وی با انتقاد از احضار وزیر ارتباطات کابینه به دادسرا گفت: «نمی توانند کسی را برای پهنای باند محاکمه کنند. این دستور من بوده و اگر می خواهید محاکمه کنید من را محاکمه کنید.»

پیشتر در هفته گذشته محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برای توضیح درباره تعدادی شکایت به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد. دادستانی کل کشور یکی از موارد اتهامی وی را انتشار توییتی در خصوص «میزان پیشرفت ارتباطات پهن‌باند در ایران در دولت تدبیرو امید» عنوان کرده بود.

دولت حسن روحانی می‌گوید در دوره او پهنای باند افزایش چشمگیری داشته است. منتقدان اما می‌گویند آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای افزایش پهنای باند با هدف مسقل کردن اینترنت داخلی و قطع احتمالی اینترنت بین‌المللی انجام شده است. طرحی که از حدود بیست سال پیش و با صرف هزاران میلیارد تومان آغاز شده و در دولت حسن روحانی به مراحل پایانی رسیده است.

در جریان ناآرامی‌های آبان ۹۸ و قطع اینترنت در ایران، مقامات رسمی و دولتی به صورت گسترده از عملکرد اینترنت داخلی تمجید کرده بودند.

پیشتر آقای روحانی گفته بود هیچ دولتی به اندازه دولت او در جهت توسعه «اینترنت ملی» حرکت نکرده است.

مهدی کشت‌دار، مدیر عامل خبرگزاری قوه قضائیه، گفته است این نهاد تصمیمی برای فیلترینگ اینستاگرام ندارد

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اظهارات تازه حسن روحانی در شرایطی ایراد می‌شود که اپلیکیشن پیام‌رسان سیگنال به اقدام حکومت ایران در فیلترینگ و مسدود ساختن ترافیک خود انتقاد کرده است.

این شرکت در توییتی در حساب رسمی خود گفته است حکومت ایران ناتوان از منصرف کردن کاربران ایرانی از ثبت‌نام در این پیام‌رسان، دست به مسدودسازی ترافیک ورودی کرده و به این ترتیب مانع نصب این اپلیکیشن در گوشی‌های کاربران شده است.

در هفته‌های اخیر و با اعلام سیاست جدید واتس‌اپ مبنی بر این که این شبکه قرار است به زودی محتوای اطلاعات کاربران خود را با فیس بوک به اشتراک بگذارد، بسیاری از کاربران ایرانی سیگنال را به عنوان پیام‌رسانی امن به عنوان جایگزین مناسبی برای واتس‌اپ معرفی و از آن استقبال کردند به نحوی که ظرف ۲۴ ساعت این پیام‌رسان به صدر فهرست پردانلود‌ترین اپلیکیشن کاربران ایرانی صعود کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلترینگ سیگنال در ایران؛ دولت از سیاست بستن پیام‌رسان‌ها انتقاد کرد

تبعات اقتصادی فیلترینگ احتمالی اینستاگرام چیست؟

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند