Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صدای انفجاری قوی در پایتخت عربستان شنیده شد

نمایی هوایی از شهر ریاض
نمایی هوایی از شهر ریاض Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبکه تلویزیونی العربیه نیز با استناد به گزارش‌های محلی و ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده احتمال رهگیری یک موشک بر فراز شهر ریاض را مطرح کرده است.

آگهی

برخی خبرگزاری‌های بین المللی و رسانه‌های داخلی در عربستان عصر سه شنبه از شنیده شدن صدای انفجاری قوی در ریاض،‌ پایتخت این کشور خبر دادند.

رویترز با انتشار گزارشی در این خصوص نوشت که صدای انفجار بسیار شدید بوده و هنوز منشا و علت اصلی آن مشخص نشده است.

این در حالیست که برخی منابع غیررسمی این صدا را ناشی از شلیک پدافند هوایی دانسته و اعلام کرده‌اند که یک هدف توسط سامانه پدافند هوایی اطراف شهر ریاض رهگیری و منهدم شده است.

در گزارش رویترز به نقل از چند شاهد محلی آمده است که دو صدای انفجار حدود ساعت یک بعد از ظهر به وقت محلی در پایتخت عربستان شنیده شده است. شاهدان همچنین گفته‌اند دود سیاهی را نیز بر فراز آسمان مشاهده کرده‌اند.

شبکه تلویزیونی العربیه نیز با استناد به گزارش‌های محلی که حکایت از شنیده شدن صدای انفجار دارد و نیز با اشاره به ویدیوهایی که در این خصوص در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده احتمال رهگیری یک موشک بر فراز شهر ریاض را مطرح کرده است.

هنوز هیچ مقامی از دولت عربستان در باره این انفجار اظهار نظری نکرده و هیچ گروهی نیز مسئولیت آنرا برعهده نگرفته است.

این ماجرا تنها چند روز پس از انتشار خبر رهگیری و انهدام یک موشک شلیک شده از سوی حوثی‌های یمن در نزدیکی پایتخت عربستان رسانه‌ای شده است.

شبه نظامیان جنبش انصارالله که گفته می‌شود تحت حمایت ایران قرار دارند به تلافی مداخله نظامی ائتلاف عربی تحت رهبری ریاض در یمن بارها اهدافی را با موشک و پهپاد در خاک عربستان هدف قرار داده‌اند.

در این حملات که حوثی‌ها به صراحت و آشکارا مسئولیت آنرا برعهده می‌گیرند تاکنون چند فرودگاه غیرنظامی و زیر بخشی از ساخت‌های نفتی عربستان هدف قرار گرفته که بعضا خسارات قابل توجهی نیز به جای گذاشته است.

آخرین مورد از این حملات به سه روز پیش باز می‌گردد که به ادعای مقامات سعودی در هوا خنثی شده است. مسئولان ائتلاف نظامی تحت رهبری ریاض روز شنبه اعلام کردند یک «پهپاد یا موشک دشمن» را که به سوی ریاض پرتاب شده بود، هدف قرار دادند.

حوثی‌ها برخلاف همیشه مسئولیت این حمله را برعهده نگرفتند و هرگونه دخالت در آن را رد کردند؛ این در حالیست که به گزارش رویترز یک گروه ناشناخته عراقی به نام «الویه الوعد الحق» مسئولیت آنرا برعهده گرفته است.

انتشار خبر رهگیری و سرنگونی پهپاد یا موشکی که به سوی پایتخت عربستان شلیک شده بود واکنش تند تروئیکای اروپایی را به همراه داشت؛ واشنگتن نیز در واکنش به این حمله آنرا مغایر با قوانین بین‌المللی دانست و به عنوان اقدامی در جهت تضعیف تلاش‌های صلح محکوم کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وقوع انفجار در نزدیکی پایگاه‌ نیروهای آمریکایی در عربستان

شنیده شدن صدای مهیب در شمال تهران

نماز شکر حوثی‌ها در کنار پهپاد سرنگون شده عربستان