عربستان از رهگیری «موفق یک موشک یا پهپاد» بر فراز ریاض خبر داد

Amr Nabil
Amr Nabil Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفارت ایالات متحده در ریاض از آمریکایی‌های حاضر در این کشور خواست تا نسبت به وقوع حملات احتمالی در آینده «هوشیار باشند».

آگهی

عربستان سعودی روز شنبه اعلام کرد که موفق به رهگیری یک موشک یا هواپیمای بدون سرنشین شده که با هدف اصابت به پایتخت این کشور پرتاب شده بود.

گمان می‌رود این حمله بار دیگر از سوی شبه‌نظامیان حوثی یمن که تحت حمایت ایران هستند، انجام شده باشد.

کاربران در شبکه‌های اجتماعی، ویدیویی را منتشر کردند که به نظر می‌رسد بر فراز ریاض منفجر شده است؛ تلویزیون دولتی سعودی نیز خبر رهگیری را به نقل از یکی از مقامات پادشاهی تایید کرد.

هنوز حوثی‌های یمن واکنشی به ادعای عربستان مبنی بر هدف گرفته شدن ریاض، پایتخت این کشور نشان نداده‌اند. سفارت ایالات متحده در ریاض نیز از آمریکایی‌های حاضر در این کشور خواست تا نسبت به وقوع حملات احتمالی در آینده «هوشیار باشند».

دولت جدید ایالات متحده در یکی از اولین اقدامات خود در حوزه سیاست خارجی، اعلام کرد که در حال بازنگری در تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر تروریستی خواندن حوثی‌ها است.

آنتونی بلینکن، گزینه پیشنهادی جو بایدن برای پست وزیر خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که واشنگتن قصد دارد به حمایت خود از ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان در جنگ یمن پایان دهد. او افزود که باید از مسیر گفتگو روشن شود دلیل حمایت‌ آمریکا از این ائتلاف چیست و تا چه اندازه این کار در راستای منافع ملی ایالات متحده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز جهانی کودک؛ ۲۰۰ هزار کودک یمنی سوءتغذیه دارند

سازمان دختر شایسته جهان ادعای شرکت نماینده عربستان در رقابت‌های امسال را تکذیب کرد

عربستان سعودی برای اولین بار در مسابقه دختر شایسته جهان شرکت می‌کند