Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نماز شکر حوثی‌ها در کنار پهپاد سرنگون شده عربستان

ANSAR ALLAH MEDIA
ANSAR ALLAH MEDIA Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حوثی‌ها این پهپاد را در حوالی مرز این کشور با عربستان سرنگون کردند و می‌گویند این هواپیمای بدون سرنشین ساخت کشور چین است.

آگهی

سخنگوی شبیه نظامیان حوثی از سرنگون شدن یک هواپیمای بدون سرنشین عربستانی ساخت چین توسط این نیروها خبر داد. این شبه نظامیان پس از سرنگون کردن این پهپاد در کنار آن سجده شکر به جای آوردند و سرنگون شدن آن را ناشی از «فضل الهی» دانستند.

ژنرال یحیی ساری در بیانیه‌ای تصریح کرد: «پدافند هوایی این پهپاد را روز دوشنبه ۲۱ دسامبر بر فراز منطقه مدغل در استان مأرب [در نزدیکی مرز یمن و عربستان سعودی] سرنگون كرد.»

به گفته این مقام نظامی پهپاد سرنگون شده یا توسط شرکت دولتی صنایع هوایی چین یا از سوی کاس [CASC] بزرگترین پیمانکار برنامه فضایی این کشور تولید شده است. این پهپاد در اختیار نیروهای نظامی عربستان سعودی قرار داشته است.

سخنگوی ارتش سعودی برای پاسخگویی در این زمینه در دسترس نبود اما نیروی نظامی عربستان از این نوع هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کند.

AP Photo
ANSAR ALLAH MEDIAAP Photo

ادعای سرنگون کردن پهپاد ساخت آمریکا در ماه اوت

شورشیان حوثی تحت حمایت ایران پیش از این در ماه اوت ادعا کرده بودند که یک پهپاد ساخت آمریکا را در مرزهای شمالی این کشور با عربستان سعودی سرنگون کرده‌اند. آن زمان ارتش آمریکا اعلام کرد که هیچ هواپیمایی ناپدید نشده است.

شبه نظامیان شیعی حوثی از سال ۲۰۱۴ کنترل بخش‌هایی از شمال این کشور و صنعا پایتخت یمن را به دست گرفتند و در این سالها علاوه بر درگیری‌های داخلی با عربستان سعودی و متحدانش در جنگ هستند.

جنگ در این فقیرترین کشور دنیای عرب به مرگ ۱۱۲ هزار نفر منجر شده است. هزاران نفر از کشته‌شدگان را شهروندان عادی تشکیل می‌دهند.

درگیری‌ها در یمن همچنین یکی از بدترین بحران‌های بشری را در جهان رقم زده است.

جنگ داخلی در این کشور در آستانه ۶ سالگی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله حوثی‌ها به عربستان؛ یک هواپیمای غیرنظامی آتش گرفت

صدای انفجاری قوی در پایتخت عربستان شنیده شد

عربستان: مخزن آرامکو در جده بر اثر حمله حوثی‌ها سوراخ شد