توییتر علی خامنه‌ای با انتشار تصویری از یک گلف‌باز: انتقام حتمی است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ترامپ در حال بازی گلف
ترامپ در حال بازی گلف   -   کپی رایت  AP Photo

حساب توییتر پايگاه اطلاع‌رسانی علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز جمعه با انتشار تصویری از یک گلف‌باز که یادآور دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا است، نوشت: «انتقام حتمی است. قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقامشان را پس بدهند. اگرچه کفش پای سلیمانی هم بر سرِ قاتل او شرف دارد؛ اما بالاخره غلطی کردند، بایستی انتقام پس بدهند؛ هم آمر هم قاتل بدانند که در هر زمان ممکن باید انتقامشان را پس بدهند.»

در این تصویر بر بالای سرِ فرد گلف‌باز، سایه یک هواپیمای بدون سرنشین نیز دیده می‌شود.

علی خامنه‌ای پیش از این در ماه دسامبر، در آستانه یک سالگی قتل قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران که شاخه برون مرزی سپاه پاسداران محسوب می‌شود، بار دیگر تکرار کرده بود که «انتقام حتمی است».

دونالد ترامپ که قاسم سلیمانی را «بزرگ‌ترین تروریست جهان» می‌نامید، سال گذشته پس از قتل او با شلیک یک پهپاد آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد اعلام کرد که دستور کشتن او را داده تا مانع از وقوع جنگ دیگری در خاورمیانه شود.

تنش میان تهران و واشنگتن از سال ۲۰۱۸ میلادی یعنی زمانی که دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ خارج شد، بطور قابل توجهی افزایش یافته است. اجرای سیاست «فشاری حداکثری بر ایران» تا آخرین روز ریاست جمهوری ترامپ از یکسو و افزایش سطح غنی سازی اورانیوم در ایران از سوی دیگر، احتمال هرگونه بهبود روابط میان دو کشور را به حداقل رسانده است.

این امید وجود دارد که با به قدرت رسیدن جو بایدن و از سر گیری مذاکرات میان دو کشور با حضور نمایندگانی از همسایگان عرب منطقه و قدرت‌های برتر جهان، راهی برای خروج از بن‌بست کنونی و تضمین امنیت جهانی پیدا شود.